Auto-Created-3
16 Mart 2020 ( 15911 izlenme )
Reklamlar

Türk Tabipler Birliği'nden skandal açıklama: Elimizde belge yok ama sayı fazla

Koronavirüsle ilgili kamuoyunu paniğe sevk edecek bir açıklama Türk Tabipleri Birliği Başkanı Sinan Adıyaman'dan geldi. Sağlık Bakanlığı Türkiye'de koronavirüs vaka sayısını 18 olarak açıkladı ama bu verileri terör destekçisi Türk Tabipler Birliği inandırıcı bulmadı.Türk Tabipleri Birliği Başkanı Sinan Adıyaman, koronavirüs salgını hakkında bir basın açıklaması yaptı.


 Adıyaman'ın iddiasını delillendirecek somut olayları göstermek yerine duyumlara dayanması tepkilere neden oldu.Adıyaman açıklamada, "Büyük bir kentimizde koronavirüs vaka sayısı patladı. Hasta sayısının bize belirtilen 18 kişiden çok daha fazla olduğuna dair duyum alıyoruz. Sağlık Bakanlığına sesleniyoruz. Krizi beraber yönetelim. Halkın gözü kulağı bizde, bulguları tabi alıyoruz ama bu kriz merkezi yönetilemez. Koordinasyonlu yürütmemiz gerekli." dedi.

Afrin'deki Zeytindalı harekatına karşı çıkmıştı  Türk Tabipleri Birliği (TTB) Afrin operasyonuyla ilgili skandal bir açıklama yapmıştı. Türkiye’nin beka mücadelesi olarak gördüğü Afrin harekatına karşı yapılan açıklamada terörle mücadele savaş olarak nitelendirilmişti. PKK tarafından yapılan hiç bir eylemi terör olarak nitelendirmeyen TTB’nin açıklamasında “Yaşatmaya ant içmiş bir mesleğin mensupları olarak, yaşamı savunmanın, barış iklimine sahip çıkmanın birincil görevimiz olduğunu aklımızdan çıkarmıyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, koronavirüs için kritik günü açıkladı Rus medyasından Türkiye ve Erdoğan'a itibar suikastı! "2 dakika bekletildi" yalanı bakın nasıl çöktü Uzman isimden çarpıcı değerlendirme! Salgın sonrası Türkiye'nin yer alacağı konumu paylaştı İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın koronavirüs testi pozitif çıktı