Ana Sayfa
12 Mart 2020 ( 10271 izlenme )
Reklamlar

Ülkeyi ayağa kaldıran ifadeler! Hemşirenin koronavirüs paylaşımı olay oldu

Yeni koronavirüs salgını küresel olarak yayılmaya hız kesmeden devam ediyor.İtalya corona virüs salgını mücadelesinde ağır dönemler geçiriyor. Ülkede 60 milyona yakın insan şu an karantina altında.İtalya ülke genelinde karantina ilan ederken ve dünya çapında acil durum önlemleri artmaya devam ediyor.İtalya Başbakanı Giuseppe Conte, yeni tip koronavirüse (Kovid19) karşı aldıkları


önlemleri bütün ülke genelinde uygulayacaklarını ve ülkede serbest dolaşımı zorunlu haller dışında sınırlandırdıklarını belirterek, "Bütün ülkeyi kırmızı bölge ilan ediyoruz." dedi.Covid19 olarak da bilinen virüs salgını nedeniyle dünya genelinde 114 binin üzerinde insan enfekte oldu. 4 binin üzerinde insan salgın nedeniyle hayatını kaybetti.

İtalyan hemşirenin paylaşımı..Ülkede corona virüsten en çok etkilenen şehirlerden biri olan Milan'da hemşire olarak çalışan Alessia Bonari'nin paylaşımı ülkede deprem etkisi oluşturdu. Bonari koruyucu kıyafetini giydikten sonra saatlerce tuvalete gidemediği ve su bile içemediğini yazdı. Genç kadının paylaşımında yüzündeki detay da dikkat çekti. Koruyucu maskenin yüzünde derin izler bıraktığı görülen Bonari, "Ben de korkuyorum alış verişe gitmemekten değil, işe gitmekten, yanlışlıkla kirli eldivenlerle kendime dokunmaktan" paylaşımında bulundu.

Bonari, "'Fiziksel olarak yoruldum çünkü koruyucu cihazlar kötü, laboratuvar önlüğü beni terletiyor ve giyindikten sonra artık banyoya gidemiyorum ya da altı saat su içemiyorum." ifadelerini kullandı. Elena Pagliarini isimli bir diğer İtalyan hemşire de hastanede uzun saatler boyunca çalışması nedeniyle bir masa üstünde uyuya kaldığı görüntüleri paylaştı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

1931 YILINDA CHP'LİLERİN ORTAOKUL VE LİSELERDE TARİH DERSİ DİYE OKUTTUKLARI KİTAPTA YAZANLARI DUYUNCA ŞOK OLACAKSINIZ İki İngiliz ajanı sahte İslam alimleri,Abdülhamid Han düşmanlarını yakından tanıyın.. Anne babasını huzur evlerine terk edenlere ders... Cumhurbaşkanı Erdoğan rahatsızlandığı sırada ne yaptı?