Ana Sayfa
26 Mart 2020 ( 4248 izlenme )
Reklamlar

Vefasız Çinliler kitlerin parasını almışlar!..

Bir lahmacun pide salonu aç.

Tabelaya şöyle yaz; “Ben lahmacunun acılısını severim. (Mustafa Kemal Atatürk)”

Ne zabıta, ne emniyet, ne de başka biri o tabelayı indirmeye cesaret edemez. “Ya böyle bir şey söylemişse” endişesiyle kaçarlar. Neticede doğru ya da yanlış, altında Atatürk yazıyor. Sıkıysa dokun.

Okul bahçesindeki Atatürk büstünü kıran inek, sahibi tarafından sürgüne başka bir köye gönderilmişti. İneğin sahibi laikliğe aykırı eylemlerin odağı olmaktan korkmuştu.

Atatürk’ün Suud Kralı’na gönderdiği iddia edilen şu meşhur mektup. “Hz. Muahmmed (S.A.V) kabrini yıkarsanız Kurtuluş Savaşını bırakır aşağı inerim dediği 26 Haziran 1919 tarihli mektup… Yıllarca kimse yalandır diyemedi. Halbuki o tarihlerde Suud Krallığı yok. Bir de 1919’da Mustafa Kemal Atatürk imzası mümkün değil. Zira Mustafa Kemal, 1934’de soyadı kanunu ile Atatürk soyadını aldı.

Tabudur dokunamazsın… Dedidemedi diye tartışmak bile zordur.

Şimdi bütün bunların Koronavirüs’le ne alakası var, değil mi?..

Var tabii…

Sosyal medyada yayıldı;

“Çin, 2 milyon Koronavirüs kitini ücretsiz gönderdi ve ‘ücretini Atatürk ödedi’ dedi birisi.

Hemen inandılar. Gündem oldu. Biri; “Atatürk hayatımızı kurtardı” dedi. Bir diğeri “ne kadar ileri görüşlüymüş, nasıl yatırım yapmış” dedi, “Atatürk’ten sonra gelen ikinci büyük insan İmamoğlu’dur” diyen Gökhan da; “Vefa, böyle bir şey” dedi…

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya sordular; “Çin’den gelen kitlerin parasını Atatürk mü ödedi?” diye. (Harbiden sordular)

Bakan; “Yok öyle bir şey. Gelen kit’lere parasını verip alıyoruz…” dedi.

Büyük bir hayal kırıklığı tabii. Bak Athena’cım seninkiler vefasız çıktı. Üzülme yahu, belki de Çin’in haberi yoktu yaptığımız iyilikten.

Bütün hadise Türkiye’nin Çin’e 1938’de 1 milyon kolera aşısı gönderdiği haberiyle ilgiliydi.

Ha bu arada aşıyı bir tek biz göndermemişiz. Romanya 1 milyon, Filipinler 500 bin, Federal Malay Devleti (1946 yıkılıp Malezya olan) 500 bin, Seylan 500 bin kolera aşısı göndermiş Çin’e. Yüksek bir teknoloji yok yani. Ben demiyorum. İddialarını dayandırdıkları o belge diyor.

Neyse, bu iş en çok Yozdil İbni Bidoni’ye yarar.

“Kit’ine gurban paşam” diye bir kitap yazar. ‘Özel olsun’ diye iguana derisiyle kaplar. Tanesini de 10 binden satar.

Sen de şarkısını bestelersin Athena’cım!.. 

Hikmet Genç/Akşam Gazetesi

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Türkiye'yi bölme planı devreye girdi. Türkiye'den sonra Pakistan da harekete geçti! AMERİKA VERMEK İSTEMEDİ ASELSAN HEMEN KENDİ YAPTI Türk gemisine korsan saldırısından nefes kesen çatışma anları!İZLE PAYLAŞ