Ana Sayfa
23 Mart 2020 ( 23230 izlenme )
Reklamlar

Virüsten ölenlerde en çok bakın hangi hastalık çıktı

İtalya'da koronavirüsten ölen 3 bin 200 kişinin incelenmesi sonucu, ölümlerde yaş ortalaması 78,5 çıkarken, en sık görülen kronik hastalık ise hipertansiyon oldu.Karantina altındaki İtalya, koronavirüsle mücadelesini sürdürüyor. İtalya Sağlık Yüksek Enstitüsü yeni bir rapor yayınladı. Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden ilk 3 bin 200 vakayı inceleyen enstitü, detaylı analizi internet sitesinden paylaştı.

Ölenlerin yüzde 70,6'sı erkek..Buna göre, İtalya'da koronavirüs kaynaklı ölümlerde yaş ortalaması 78,5. Ülkede hayatını kaybedenlerin en genci 31, en yaşlısı 103 yaşında. Veriler, koronavirüsün erkeklere kadınlardan daha fazla etkili olduğunu gösteriyor. Ölenlerin yüzde 70,6'sını erkekler oluşturuyor. Ölümle sonuçlanan vakalarda 90 yaşa kadar olan tüm yaş gruplarında erkeklerin oranı kadınlardan daha yüksek. Virüsten hayatını kaybeden kadınların yaş ortalaması 82, erkeklerin yaş ortalaması 79.

En sık görülen kronik hastalık hipertansiyon

Ölümle sonuçlanan vakalarda kronik hastalıklar görülmesi de çekiyor. Ölen kişilerde en sık görülen kronik hastalıkların başında yüzde 73,8 ile hipertansiyon geliyor. Bu hastalığı yüzde 33,9 ile diyabet, yüzde 30,1 ile iskemik kalp rahatsızlığı takip ediyor.

Ülkedeki 3 bin 200 ölümden yalnızca 36'sı 50 yaşında altında. Bunların 9'u 40 yaşın altında ve 7'sinin kronik rahatsızlığı bulunuyordu. Ölümlerin yaş gruplarına göre dağılımında ise 8089 yaş arası yüzde 40,9 ile başı çekiyor. 7079 yaş arası ölümler ise yüzde 35,4'lük bir oranda. Yaş azaldıkça ölüm oranının azaldığı görülüyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İbrahim Karagül ABD, Erdoğan’ı öldürmeye çalıştı! YPG'nin has adamı McGurk: Türkiye'nin ABD kuvvetlerini vurması 'yanlışlıkla' değildi BU VİDEOYU İZLEYEN HAYIRCILAR EVET DİYOR İZLENME REKORLARI KIRAN VİDEO SENDE PAYLAŞ Barış Pınarı Harekatı'nda çarpıcı an! F-16 pilotu 'Bomba atmıyorum' deyip üsse döndü