Ana Sayfa
02 Mart 2022 ( 1884 izlenme )
Reklamlar

Yaptırımların zararını Biden karşılayacak mı Akşener?

Türkiye şu ana kadar RusyaUkrayna savaşına dair izlediği politika nedeniyle süreci bir şekilde yürütüyor.

Bazı Batılı devletler ise Türkiye'yi söz konusu savaşın içine çekmeye çalışıyor.

İYİ Parti Lideri Meral Akşener, Türkiye'nin sağduyu mesajlarını desteklemesi gerekirken akılalmaz bir çıkışta bulunarak Rusya'ya yaptırım çağrısı yaptı.

Meral Akşener yaptığı açıklamada, "Ukrayna’da yaşanan dünyadaki vicdanlı ve aklı selim sahibi herkesin, adalet duygusunu sarsan bu duruma uluslararası toplum daha fazla sessiz kalamaz. Bu şımarıklığa, bu hırsa, daha fazla izin veremeyiz. Başta Kırım’daki kardeşlerimiz olmak üzere, Putin’in zulmüne maruz kalan onca insanı, kaderlerine terk edemeyiz. Putin haddini aşmıştır. Vakit boş laf değil yaptırım vaktidir. Vakit çekimser kalma vakti değil zalimin karşısında dik durma vaktidir. Vakit, boş laf değil, yaptırım vaktidir. Vakit, çekimser kalma değil, zalimin karşısında dik durma vaktidir. Halbuki ortada, çok açık bir gerçek duruyor. Karşımızda, bölgesindeki ülkelerin sınırlarını, bağımsızlığını ve siyasi egemenliğini tanımayan, bunu da açıkça beyan eden bir Rusya var.Aklı başında insanlar tarafından yönetilen her devlet eğer bağımsızlığını ve egemenliğini Rusya’ya karşı korumak istiyorsa belirli adımlar atmalıdır. Ancak üzülerek söylüyorum ki; Türkiye, bu adımları atamayacak kadar, Rusya’ya bağımlı hale getirilmiştir. İki ülke arasındaki ilişki, dengeli ve simetrik değildir" ifadelerini kullandı.

Amerika’dan yana tavır alan Akşener’in yaptırımlar nedeniyle uğrayacağı zararları umursamaması dikkatlerden kaçmadı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SÖZDE ADALET YÜRÜYÜŞÜ MİTİNG ALANINA,ÜCRETSİZ İNTERNET HİZMETİ VEREN ''VODAFONE'' TEPKİSİNİ AÇIKÇA DİLE GETİREN BU KARDEŞİMİZE HELAL OLSUN. Ataşehir'de kadına önce omuz sonra yumruk attı Fransız yöneticiden referandum açıklaması: Evet, evet, evet! İZLE PAYLAŞ İYİ Parti'nin kurucularından Giragos'a zor soru