Ana Sayfa
02 Kasım 2017 ( 8944 izlenme )
Reklamlar

Yerli otomobilin ilk taliplisi belli oldu

Türkiye'nin 60 yıllık rüyası gerçek oluyor. Yerli ve milli otomobil için ilk adım bugün atıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ilk çağrıyı yaptı ve "Babayiğitler' meydana çıktı.

Beş firma, yerli ve milli otomobil için Ortak Girişim Grubu’nu oluşturdu. Ve şimdi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen törende yerli otomobili yapmak için bir araya gelen 5 firma Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıkladı. Yerli otomobili yapacak ortak girişim grubunda, Anadolu Grubu, BMC, Kıraça Holding, Turkcell ve Zorlu Holding yer aldı.
"Bedelini ödemek şartıyla"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yapmış olduğu açıklamada önemli bir mesaj da verdi. Erdoğan, ilk yerli otomobile talip oldu.

Erdoğan'ın açıklaması şöyle:

"Madem ki babayiğit arkadaşlarımız taşın altına elini soktular bize de onlara destek vermek düşer. Piyasaya sokacağınız ilk otomobilin bedelini ödemek şartıyla ilk taliplisi benim."
"Türkiye'nin otomobilini yapacağız" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hiç şüpheniz olmasın hem de en güzel tasarımla, en güzel teknolojiyle bu otomobili ülkemize ve dünyaya kazandıracağız. Allah'ın izniyle daha nice başarılara imza atacağız. Devlet ve millet olarak dimdik ayaktayız" dedi.

İŞTE O FİRMALAR

Ortak girişim grubumuzdaki babayiğitleri açıklıyorum. İlki Anadolu Grubu. Temelleri 1950'de atılan bu grubumuz bünyesindeki 80'e yakın şirket ekonomiye önemli katkılarda bulundu. Otomotivde ciddi çalışmaları olan bu grubun yerli otomobil projesinde yer almasından mutluluk duyuyorum. İkinci babayiğidimiz BMC Grubu. Türkiye'nin en büyük askeri ve ticari araç üreten BMC, vizyonunu da geliştirdi. Türkiye'nin otomobili projesinde yer alma kararını memnuniyetle karşıladım. Üçüncü babayiğitimiz Kıraça Holding. Bu firma yarım asrı aşan bir birikimi ifade ediyor. Otomotiv konusunda Kıraça Holding, sektörde hakettiği yeri aldı. Bu birikimin Türkiye'nin otomobili projesinde yer almasını mutlulukla karşılıyorum. Dördüncü babayiğidimiz Turkcell Grubu. Yazılımın önemli olduğu bu projede, Turkcell gidilen yolun doğruluğuna işaret ediyor. Ve beşinci babayiğidimiz Zorlu Holding. Kuruluş yılı 1953'e uzanan firma, başarı hikayesinin adıdır. Geniş bir alanda faaliyet yürüten Zorlu Holding'in burada yer alması önemli bir şanstır.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Cübbeli Ahmet Hoca'dan Kutlu Doğum Haftası yorumu.. Telefonda ilk kez kendini gören nineden gülümseten tepki Aşı geliştiricisinden şok itiraf: İnsan cenininden ürettiğimiz aşılar. KILIÇDAROĞLU TOPUN AĞZINDA HER AN AYAĞI KAYDIRILABİLİR