“FETÖ, İngiliz projesidir”

458 izlenme 21 Ağustos 2017
Reklamlar

Sadece bir örgüt üzerinden meseleyi anlamaya çalışmanın körlük olacağını belirten Yeni Şafak Gazetesi Yazarı Yusuf Kaplan, “Yüz sene önce Osmanlı hangi gerekçelerle durdurulduysa şimdi de Türkiye aynı gerekçelerle durduruluyor. Osmanlı Devleti; adaleti, hakkaniyeti, barışı temsil ediyordu. 6 asır boyunca 3 kıtanın kesişme noktasında barış yurdu kurdu, Avrupa ise bu yurdu 1 asırda cehenneme çevirdi. FETÖ bir İngiliz projesidir. Amerika hikâyesi tam bir karartma operasyonudur. Amerika küresel sistemin sopasıdır, İngiltere ise beynidir. 2 yüzyıldır dünyanın jeopolitik stratejilerini belirleyenler, sistemi kuran aktörler, Osmanlıyı durduranlar, Hindistanı parçalayanlar, IŞİD üzerinden İslamı terörle özdeşleştirecek örgütleri çıkaranlar İngilizlerdir” açıklamalarında bulundu.

“PARALEL DEVLET DEĞİL, PARALEL DİN”
 Fetullahçı Terör Örgütü’nün paralel devlet tehlikesi olarak adlandırılmasını doğru bulmadığını belirten Kaplan, açıklamalarına şöyle devam etti: “Bunlara paralel devlet demek bu çok saçma. Bunlar ‘paralel devlet’ değil ‘paralel din’dir. İngilizler bunu çok güzel uyguluyor. Önce İslamiyeti terörle özdeşleştirmeye çalışıyorlar. Müslümanları İslamdan uzaklaştırıyorlar. Ölümü gösterip sıtmaya razı ediyorlar. Ölüm terördür, bunun panzehiri, çıkış yolu olarak da paralel din ve FETÖ üzerinden ılımlı, protestanlaştırılmış İslamı sunuyorlar. Bu İslamın bitirilmesi projesidir. İslamın yeniden tarih yapacak aktör olarak tarih sahnesine çıkmasının önüne geçilmesi demek. Bu yolla Çin’i, Japonya’yı, Hindistan’ı ve İslam dünyasını da bitirdiler. Ama İslamı dönüştüremediler. İşte bu yüzden FETÖ toplumu İslamlaştırma çabası değil tam tersine İslamı dönüştürme projesidir. Önümüzdeki yüz yıllık süreçte dünya tarihini şekillendirecek aktör Batı değil, bunu onlar çok iyi biliyor. Bir taraftan insan hakları demokrasi derken bir taraftan her yeri işgal ediyorlar. Batı uygarlığı hiçbir zaman umutlar üzerinden var olmamıştır. Sürekli korkular üzerinden var olmuş, varlığını korumaya çalışmıştır. İslam ise her zaman umutlar üzerinden var olmuştur. Korkunun umudu yendiğini tarih bugüne dek yazmadı. Bu yüzden bizden çok korkuyorlar. Bir öteki icat edilmeli, bir canavar icat edilmeli ve kitleler İslamdan soğutulmalı. İslamı dize getirmek için de sulandırılmış, bozulmuş, diz çöktürülmüş, protestanlaştırılmış, sekülerleştirilmiş ve ılımlı bir İslam algısını yaymak istiyorlar. Burada böyle bir şeyi başardıkları zaman Ortadoğu’daki, Balkanlardaki ve Kafkaslardaki hegamonyalarını devam ettirebilirler, çünkü o zaman kimse itiraz etmeyecek. Ama Türkiye, Türkiye’den daha fazladır, bunun kabul edilmesi lazım. Türkiye’de yaprak kıpırdasa Balkanlarda fırtına gibi hissedilir. Türkiye mazlumların kabul edilmiş duasıdır, bir çınardır. Biz bu sayede hain girişimi püskürttük.”

Bunlar da İlginizi Çekebilir

39 yıl önce kitabını yazdırdılar..10 dolarlık vi-rüsle 189 ülkeye talip olan k'an emicilerle karşı karşıyayız CHP BARAJ ALTINDA KALMAMAK, MİLLETVEKİLİ YAPMAK İÇİN HDP'DEN MİLİTAN İSTEMİŞ,İZLE PAYLAŞ.. Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan heykel tepkisi..HEYKEL DEĞİL HİZMET ESERLERİ DİKİN.. Şehit kaymakamın oğlu için ağlatan konuşma