Kuzey Kore'de savaş alarmı

3696 izlenme 12 Nisan 2017
Reklamlar
Kuzey Kore'nin başkenti Pyongyang'da savaş alarmı verildi. Şehirdeki sivillerin tahliye edilmeye başlandığı iddia edildi.

Rus Pravda gazetesinin haberine göre, şehirdeki sivillerin en az yüzde 25'i için tahliye emri verildi. Kore'nin nükleer füze denemedilerinden sonra Çin ve ABD yönetimi, Kim yönetimine baskı kararı almıştı.

ABD Başkanı Trump, dün Çin lideri Xi'nin kendisini aradığını belirterek Kuzey Kore'nin tehditlerine karşı güzel bir görüşme yaptıklarını Twitter mesajıyla duyurmuştu.

Savaşa ilk kez bu kadar yaklaşıldı

Çin'de yayın yapan Global Times'a göre, Kuzey Kore'nin ilk nükleer testini yaptığı 2006'dan bu yana ilk kez savaşa bu kadar yaklaşıldı.


Kuzey Kore'nin başkenti Pyongyang'da savaş alarmı verildi. Şehirde sirenler çalarken sivillerin tahliye edilmeye başlandığı iddia edildi.
Askeri harekat hazırlığı

Koreli yetkililer de savaş hazırlıklarına başladıklarını açıklamıştı. Öte yandan ABD uçak gemileri ve Japonya'ya ait donanma Kore Yarımadası'na doğru hareket etmişti.

Çin yönetimi de Kuzey Kore sınırına 150 bin asker konuşlandırmıştı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

MUHARREM İNCE,ALAY KONUSU OLDU..KARGAYI ORAYA ASTIRACAK MI MERAK EDİLİYOR BEKİR BOZDAĞ'DAN CHP'LİLERİ HOPLATAN KONUŞMA.PAYLAŞMAYAN KALMASIN Türkiye korona testinde yetersiz mi kaldı? CHP'den Fırat Kalkanı operasyonuna ilk tepki