Kuzey Kore'de savaş alarmı

3744 izlenme 12 Nisan 2017
Reklamlar
Kuzey Kore'nin başkenti Pyongyang'da savaş alarmı verildi. Şehirdeki sivillerin tahliye edilmeye başlandığı iddia edildi.

Rus Pravda gazetesinin haberine göre, şehirdeki sivillerin en az yüzde 25'i için tahliye emri verildi. Kore'nin nükleer füze denemedilerinden sonra Çin ve ABD yönetimi, Kim yönetimine baskı kararı almıştı.

ABD Başkanı Trump, dün Çin lideri Xi'nin kendisini aradığını belirterek Kuzey Kore'nin tehditlerine karşı güzel bir görüşme yaptıklarını Twitter mesajıyla duyurmuştu.

Savaşa ilk kez bu kadar yaklaşıldı

Çin'de yayın yapan Global Times'a göre, Kuzey Kore'nin ilk nükleer testini yaptığı 2006'dan bu yana ilk kez savaşa bu kadar yaklaşıldı.


Kuzey Kore'nin başkenti Pyongyang'da savaş alarmı verildi. Şehirde sirenler çalarken sivillerin tahliye edilmeye başlandığı iddia edildi.
Askeri harekat hazırlığı

Koreli yetkililer de savaş hazırlıklarına başladıklarını açıklamıştı. Öte yandan ABD uçak gemileri ve Japonya'ya ait donanma Kore Yarımadası'na doğru hareket etmişti.

Çin yönetimi de Kuzey Kore sınırına 150 bin asker konuşlandırmıştı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

KOD ADI KOZ FİLMİNDE MUHSİN YAZICIOĞLU'NA SUİKAST SAHNESİ VE ÖNCESİNDE YAŞANANLAR 20 bin terörist Türkiye'ye karşı saldırı için mevzilendi Terörist gibi konuştu Erdoğan Rumlara resti çekti! "Avucunuzu yalarsınız! Siz neyi tutuklatıyorsunuz?"