Ana Sayfa
05 Temmuz 2019 ( 298 izlenme )
Reklamlar

Türkiye'den flaş S-400 açıklaması: Haftaya göreceksiniz

Rusya'dan alınması planlanan S-400 hava savunma füzelerinin teslimatlarıyla ilgili çok önemli bir açıklama geldi. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, "Haftaya geldiği zaman göreceksiniz. Cumhurbaşkanı'nın verdiği tarih vardı. Temmuz'un birinci haftası geçti, ikinci haftasına giriyoruz. Haftaya S-400 faaliyetlerini göreceksiniz" dedi.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Ankara'da STM ThinkTech 'Enerji Güvenliği: Fırsatlar ve Tehditler Paneli'nde konuştu. Demir, S-400'lerin teslimat sürecine ilişkin şu ifadeleri kullandı:

"Haftaya geldiği zaman göreceksiniz. Cumhurbaşkanı'nın verdiği tarih vardı. Temmuzun birinci haftası geçti, ikinci haftasına giriyoruz. Haftaya S-400 faaliyetlerini göreceksiniz."

Demir, S-400'lerin Türkiye'de nereye konuşlandırılacağına ilişkin soruya da "Bizim S-400 alıp Doğu Akdeniz’de denklemi değiştirelim diye bir planlamamız yok" yanıtını verdi.

Demir, ABD'nin S- 400 alınması durumunda uygulaması muhtemel yaptırımlara ilişkin şunları kaydetti:

"Yaptırımlar bizim tarafımızdan da biliniyor. Ne olduğunu bildiğimiz için onlara karşı tedbirlerimizi de alıyoruz. Daha önce de söyledim, yaptırımlar belirli bir süre belirli zorluklarla karşılaşmamıza yol açabilir. Ancak bunun nihai sonucu savunma sanayimizin daha güçlenmesi, daha bilenmesi, geleceğe çok daha sağlam adımlarla yürümesi anlamına gelecektir. Bu bizi caydırmayacak, daha da kuvvetlendirecektir."

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Emniyet kemeri takanlar ve takmayanlar arasındaki ölümcül fark! ABD'nin Kudüs adımından sonra kimin sesi fazla çıkarsa, DEAŞ orada saldırılar düzenleyecek... Gülenin şovu yine dillere düştü... Meral Akşener'i 'Recep Tayyip Erdoğan' sloganıyla gönderdiler