Ana Sayfa
29 Kasım 2017 ( 2098 izlenme )
Reklamlar

ABD'deki dava Türk bankalarını etkileyecek mi?

VAKIFBANK Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan konu ile ilgili yaptığı açıklamada, ABD’de görülen davanın haksız bir dava olduğunu belirterek, “Geçmişte Halkbank’ta çalıştım. Halkbank’ın uluslararası kurallara, ambargolara harfiyen uyduğunu düşünüyorum.

Bu işlemleri yaparken ABD otoriteleri ve Birleşmiş Milletler ile yakın çalışma içindeydi. Bu daha hepimizin bildiği gibi siyasi yönü ağır basan dava. Bunun sonucunda ne olacağını kestirmek mümkün değil. Ama ben şahsen Türk bankacılık sisteminin çok etkileneceğini düşünmüyorum” dedi.Özcan, bankanın yeni vizyonunu paylaşmak için düzenlediği toplantıda, Türkiye’nin artık eski Türkiye olmadığını ifade ederek, “Güçlü, kalkınan, tüm dünyanın gıptayla baktığı, lider bir Türkiye var.


Biz de müşterilerimize daha iyi hizmet sunabilmek, güçlü Türkiye’nin ekonomisine daha fazla destek olabilmek ve VakıfBank’ın gücüne güç katabilmek için yeni dönem vizyonumuzu ‘Güçlü Türkiye’nin Lider Bankası’ olarak belirledik” dedi.Özcan, 2017’de bankanın aktif büyüklüğünün 250 milyar liraya ulaştığını belirterek 2018 için çalışmaların sürdüğünü ve hükümetin hazırladığı Orta Vadeli Program’a göre büyüme tahminlerini yaptıklarını söyledi.


Asıl yapmak istediklerinin verimliliği arttırmak olduğunu vurgulayan Özcan, “Verimlilik kaybı olan alanlarımız vardı, 78 genel müdürlük en önemli verimlilik kaybıydı.


Şimdi onu teke düşürerek hallediyoruz. İştiraklerin kârlı ve verimli çalışmasını sağladık kurumsal ve teknolojik yeniliklerle. Mutfağı düzeltmek istiyoruz” diye konuştu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bozdağ'dan 'müftülere nikah yetkisi' açıklaması Uyanış adlı rezalet filmde skandal sahneler İstanbul'da toplu taşımada güvenlik kime emanet? ARDA TURAN'DAN KENDİSİNE SALDIRAN HAİNLERİ ÇILDIRTACAK KONUŞMA ARDA'YA SAHİP ÇIKMAK İÇİN PAYLAŞALIM