Ana Sayfa
17 Ağustos 2017 ( 779 izlenme )
Reklamlar

ABD Fırat Kalkanı'na saldıracak


Aynel Arab’da 2015 yılında başlayarak ABD’nin silah, cephane, militan ve eğitim desteği verdiği Suriye PKK’sı PYD, Fırat Kalkanı bölgesine savaş ilan etti. PKKPYD’ye bağlı militanlar tarafından 14 Ağustos 2017 tarihinde Tel Rıfat bölgesinde ilan edilen Kuvveti Suvvar tümeni, hedeflerinin TSKOSO ittifakı olduğunu açıkladı. El Bab, Münbiç, Azez ve Cerablus bölgelerinde TSK’ya bağlı mevzilere saldıracakları tehdidinde bulunan terör tümeninin sözcüsü, binlerce militan ile Fırat Kalkanı’nın TSK ve ÖSO’dan temizlenerek , PKK bölgelerine katılacağını ileri sürdü.

ABD SİLAHLARI EŞLİĞİNDE AÇIKLAMA

ABD himayesinde yapılan toplantılar sonrası çizilen korsan haritada Fırat Kalkanı bölgesi Sahba olarak isimlendirildi. TSK’ya karşı savaş ilanı yapan grup bu bölgede toplandı. Yüzlerce teröristin katıldığı tümen ilanı, ABD’nin M16 silahları ve DEAŞ bahanesi ile PYD’ye gönderilen zırhlı araçlar eşliğinde gerçekleşti.

ON BİNLER KATILACAKMIŞ!

Yeni ilan edilen terör yapılanmasına binlerce savaşçının katılacağını açıklayan PKK güdümlü Kuvveti Suvvar sözcüsü, bir yıla yaklaşan suskunluk döneminin sona ereceğini, bütün cebhelerde TSK ve ÖSO’ya karşı yoğun saldırı döneminin başlayacağını ifade etti. Terör sözcüsü ayrıca tüm PKKPYD bölgerinden yeni militan takviyesi gerçekleştireceklerini açıkladı.

TSK, EL BAB’TAN ÇIKARILACAK

Tel Rıfat bölgesinde yüzlerce militanın katıldığı savaş ilanına paralel bir açıklama da Münbiç bölgesinde bulunan sözde terör örgütü komutanı Cemal ebu Cuma’dan geldi. Örgütün

askeri komutanı Cemal Ebu Cuma, El Bab’a saldırı hazırlıklarının son aşamaya geldiğini ve bölgeyi TSK ve ÖSO’dan kurtaracaklarını söyledi.

ABD’NİN TALİMATI İLE HAREKET EDİYORLAR

Kuruluş amacını TSK ve ÖSO ile savaşmak olarak açıklayan Kuvveti Suvvar, 2016 yılından itibaren ABD’nin bölge projeksiyonu çerçevesinde tabela değiştirerek terör faaliyeti yürüten PKK’nın son oyunu olarak değerlendiriliyor. Afrin, Tel Rıfat hattında kurulan terör tümeni içerisinde farklı ülkelerden gelen yabancı savaşçılar da yer alıyor.

Tümen komutanlığına ise Kamışlı, Aynel Arab ve Afrin de 4 yılı aşkın süredir savaşan tecrübeli PYD militanı getirildi. Yenişafak

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ALLAH, SENİ İNSANLARA İBRET İÇİN, GÖZLERİ ÖNÜNDE YAVAŞ YAVAŞ ERİTEREK CANINI ALDI...KARŞINDAKİ BAYANIN AKİBETİ NASIL OLACAK ÇOK MERAK EDİYORUZ Darbeciler 1 milyon kişiyi öldürecekti Hasan Bey üzgünüm ama oğlunuz yalan söylüyor Paris Belediyesi bile "portakal soslu karides" ile Noel kutlamıyor!