Auto-Created-3
18 Mart 2020 ( 3512 izlenme )
Reklamlar

Acil servislerde koronavirüs alarmı! Hangi belirtilerde acile gitmeliyiz?.

Koronavirüsü belirtileri ilk etapta yüksek ateş ve öksürük ile belirti gösterirken hastanın vücut yapısına göre bu belirtiler artabiliyor. Dünya genelinde çeşitli alanlarda önlemlerin devam ettiği günlerde ilk etapta temas kaynaklı bulaşmanın önüne geçebilmek için virüs belirtileri olan kişilerin kendilerini kalabalık ortamda izole etmeleri gerekiyor. Peki, bu belirtiler tam olarak neler?.

CORONA VİRÜSÜ BELİRTİLERİ NELERDİR? Kuru öksürük: Virüs alt ve üst solunum yollarını etkilediği için en sık görülen belirti.

Yüksek ateş: Virüsün yol açtığı tahribatlar ve vücuda verdiği zarar nedeniyle aynı şekilde kuru öksürük gibi en sık görülen bir diğer belirti yüksek ateş.

Boğaz ağrısı: Yüksek ateş ve kuru öksürüğe oranla daha az görülse de solunum yollarına bulaşan virüsler bulaştığı bölgede ağrıya neden oluyor. Boğaz ağrısı da bu hastalığın belirtileri arasında gösterilebilir.

Nefes darlığı: Hastalığın ölümcül sonuçlar doğurmasındaki en büyük etkenlerden biri de oluşturduğu nefes darlığı. Özellikle solunum problemi olan hastalar, virüs nedeniyle artan nefes darlığına bağlı olarak yaşamlarını yitirebiliyor.

Yorgunluk: Virüsün vücutta oluşturduğu genel tablo nedeniyle hasta kendisini yorgun hissedebilir, kas ve eklem ağrıları yaşayabilir.

Baş ağrısı: Üst solunum yollarına etki eden virüsün nefes darlığı, boğaz ağrısı ve diğer belirtiler nedeniyle oluşturduğu etki dönem dönem baş ağrısıyla da baş gösterebiliyor.

Nezle ve ishal: Virüsün en az görülen belirtileri ise nezle ve ishal. Bu belirtiler çok az sayıda hastada ortaya çıkıyor..

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Meral Akşener - Ekrem İmamoğlu dayanışmasının arkasında kimler var? Robert koleji'nin (Boğaziçi üniversitesi)nin kuruluşu ve amaçları. Çin'den Huawei açıklaması: Bekleyin ve görün Bakan Koca can kaybını açıkladı! Bilanço ağırlaşıyor