Ana Sayfa
31 Ağustos 2017 ( 2547 izlenme )
Reklamlar

Adil Öksüz bir oyun asıl bu listedekileri bulun!

Yeni Akit gazetesi yazarı Nurettin Veren köşesinde “Bırakalım şu Adil Öksüz ile ilgilenmeyi” başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Veren “Adil Öksüz her şeyin kilit noktası ve kilit adamı değildir. Adeta bu meseleyi kilitlemek ve cambaza bak demek için, kasten gündemde tutuluyor ve FETÖ olayını örtbas etmek veya sulandırmak için üzerinde kasıtlı olarak konuşulan, bulabilirsek darbe olayının tamamının çözülebileceği intibaı uyandırılıyor. Halbuki Adil Öksüz 1000 parçalık pazılın, sadece bir parçasıdır. Elimizde şu anda Adil Öksüz’den çok daha önemli bilgilere sahip, beyin takımından olan FETÖ ile geçmişte her meseleyi her an görüşen, Hidayet Karaca, Ali Ünal, İlhan İşbilen, Kemal Batmaz, Alaattin Kaya, denizci imam Orhan Sipahioğlu, tutuklu generallerden Muhittin Elgin, Kutbettin Gülen, gibi önemli isimlerin hepsi şu anda devletin elinde.” dedi.

“BANK ASYA ESKİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI ÜÇ FABRİKASINI İŞLETİYOR”

Yurtdışında bulunan FETÖ yöneticilerinin isimlerine de yazısında yer veren Veren şöyle devam etti:

“Bunlarla ilgili bir girişimde bulunmadan, gündeme bile getirmeden, sadece varsa yoksa Adil Öksüz meselesine yoğunlaşmak ve onun peşine düşmek, örgüte zaman kazandırmak, lobi faaliyetleri, ticari faaliyetleri ile güçlenmesi ve örgütü sürüklemesi, lokomotif görevi yapmasını serbest bırakmak, hiç de uygun bir strateji ve mücadele yolu değildir.

Yukarıda saydığım isimler ve bunlar gibi diğerleri büyük bankalarla, holdingler ile işbirliği yaparak, televizyonlar, gazeteler satın alıp, Türkiye aleyhindeki karalama kampanyalarına devam ediyorlar.

Türkiye içerisinde ise; Kabuk değiştirip evrimleşerek, öncelikle YÖK içerisinde ve üniversitelerin hepsinde, FETÖ’nün yurtdışı üniversiteleri ile irtibatlar kurularak, yeni eleman devşirmeleri sürmektedir.

Asya Bank’da bir dönem yönetim kurulu başkanlığı yapan kişi ve kurucu ortaklarının %80’i şu anda İstanbul’da elini kolunu sallayarak, işlerine devam etmektedir. Bank Asya eski yönetim kurulu başkanı, üç tane fabrikasını işletiyor ve faaliyetlerine devam ediyor.

Daha önce aynen Tuskon’un yaptığı faaliyetler de, şu anda 150 ülkede devam ediyor. Bütün bunlara rağmen, hâlâ daha Adil Öksüz ile uğraşmak, öteki işleri gündeme getirmemek, ya bu işi bilmemek ve anlamamak demektir, ya da özellikle Adil Öksüz’ü cambaza bak diyerek, öne sürmek ve insanları onunla oyalamak demektir.”

“NİÇİN BU İSİMLERİN ÜZERİNDE YOĞUNLAŞILMIYOR”

Yazısında “Tuskon başkanı Rıza Nur Meral, Suat Yıldırım, Nevzat Ayvacı, Ali Çelik, Erdoğan Tüzün, Mesih Gülen, Adil Öksüz’den çok daha önemli isimlerdir” diyen Veren “Hatta şu anda Türkiye’de olabileceğini düşündüğüm Mesut Ülker, Yusuf Pekmezci, Muhammed Çetin, eski AK Parti milletvekili İbrahim Hasgür, nerededirler. Bunlardaki bilgiler imam olmaları ve organize olmaları itibariyle, çok çok önemlidir. Şu anda içeride olan Orhan Sipahioğlu kurmay bin başılıktan ayrıldıktan sonra, iki ayrı ilçe belediyesinde çalışmış, 2016 yılında tutuklanarak cezaevine konulmuştur. Büyükanıt Paşa’nın yaveri veya özel kalemi durumuna kadar sokulmuş olan Muhittin Elgin, şu an cezaevindedir. Onlardan elde edilecek bilgiler, Adil Öksüz’den alacağımız bilgilerden çok fazladır, Niçin bu isimlerin üzerinde yoğunlaşılmıyor?” diye yazdı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

KURTULUŞ SAVAŞI KOMUTANLARINI KAÇ KİŞİ BİLİYOR? İZLE PAYLAŞ.. Ölü Konuşulanı Duyar mıı? Canlı yayında gündemi sarsacak ifadeler: ASELSAN'daki ölümlerin arkasında o yazılım var Osman Gökçek: Lozan'la ilgili görüşmeleri yapan Yahudi'dir