Gündem
17 Nisan 2020 ( 2654 izlenme )
Reklamlar

Bakan Koca'dan Ercüment Ovalı açıklaması

Bilim Kurulu toplantısı sonrası basının karşısına geçen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Prof. Dr. Ercüment Ovalı'nın dün akşam sosyal medyadan koronavirüs ilacı ile ilgili yaptığı açıklamaya ilişkin "Sözü edilen ilaç uluslararası bir ilaç firmasının patentli ilacı" dedi. Bakan Koca, "Sosyal medya üzerinden insanların umudu ile oynanamaz" ifadelerini kullandı.Bakan Koca konuyla ilgili şunları kaydetti:

Sözü edilen ilaç uluslararası bir ilaç firmasının patentli ilacı. Cümlelerimi özellikle seçerek kullanıyorum. Türkiye'de ruhsatlı bir ilaç. Kistik fibrozlu hastaları, yani akciğer sorunlu, akciğerde tıkaç olan hastalara uygulanan ve faydası görülen bir ilaç. Kovid 19'la ilgili bu ilacın faydalı olduğuna dair labaratuvar ve klinik çalışmalarının başladığını biliyoruz."Sosyal medya üzerinden insanların umudu ile oynanamaz"


Türkiye'de özellikle hem aşı hem de tedavi ile ilgili Kovid19'a özel çalışmayı yapan üniversite ve kurumlara çağrıda bulunduk. Bununla ilgili merkeze de 23 Mart'ta aşı ve tedaviyle ilgili herhangi bir çalışmanız varsa bunu projelendirip bize başvurun dedik. Çalışmanızı bize bildirin dedik. Dünyada araştırmanın nasıl yapılacağı bellidir. Sosyal medya üzerinden insanların umudu ile oynanamaz. Biz bu topraklara aidiyet içinde olan, insanlığa faydalı çalışma yapan herkes bizim için kıymetlidir. Yayın, araştırma ve çalışmanın nasıl yapıldığı da çok iyi bilinir. Klinik araştırma için bu çağrımıza cevap verilebilirdi. İlaç ve aşı işi hem milli, hem stratejik bir iştir, sosyal medya üzerinden yapılmaz. Uluslararası firmanın ilacı umutlar tüketilerek ifade edilemez.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Dilipak’tan çarpıcı sözler: Ankara'da bir hareketlilik var YERLİ AKILLI BOMBA "HGK1" KULLANILMA BAŞLANDI! İŞTE MUHTEŞEM TEST ATIŞLARI 15 Temmuz başarılı olsaydı,Türkiye'yi israil'e bağlayacaklardı. Alpay Özalan'dan Fatih Altaylı'ya efsane kapak