Ana Sayfa
23 Mart 2020 ( 927 izlenme )
Reklamlar

Batılı Tabipler virüs için seferber! Tabipler Birliği kime çalışıyor?

Türk Tabipleri Birliği mesleki alanına giren koronavirüs salgınının durdurulmasına yönelik en ufak bir çalışma yapmadığı gibi Sağlık Bakanlığı’na da köstek oluyor. Dünyanın farklı ülkelerindeki doktor birlikleri koronavirüsün aşısı için çalışma yaptıklarını açıklarken, TTB, hükümete saldırmaktan başka hiçbir icraatta bulunmuyor. TTB yöneticilerinin yaptığı skandal nitelikteki hareketler, yüzbinlerce doktorumuzu da zan altında bırakıyor. ABD, İngiltere, Fransa, Almanya ve İsrail’deki meslek odakları aşı için çalıştıklarını açıklarken, TTB, ucuz polemikden başka bir şey yapmıyor.

İşleri güçleri manipülasyon..Başındaki ibare dışında Türklükle ilgili bulunmayan ve zorunlu üyelik dolayısıyla yüz binlerce doktorumuzu zan altında bırakan çalışmalara imza atan Türk Tabipleri Birliği, insanlık türünü tehdit eden koronavirüs salgınını bile hükümete saldırmak için fırsat olarak kullanıyor. Sağlık Bakanlığı’nın süreci şeffaf bir şekilde yürüttüğü, hükümetin her türlü önlemi aldığı bir gerçekken, TTB, halka korku dolu açıklamalar yapıyor. Terör örgütü PKK’yı savunmakta mahir bir tutum sergileyen TTB Merkez Konseyi, virüsün durdurulmasına yönelik hiçbir çalışma gerçekleştirmiyor. Son olarak, “Türkiye’de salgına yakalanan hasta sayısının açıklananın üzerinde olduğuna dair duyumlar alıyoruz” açıklamasını yapan TTB yönetimi, ülkeye ihanet eden bir tutum sergiliyor. Oysa yabancı ülkelerdeki meslek odaları, hükümet ve ilgili kurumlarla tam bir uyum içerisinde aşı çalışması gerçekleştiriyor.

Batılı Tabipler tam tersi
AB Tabipler Birliği, “Korona aşısını en kısa sürede bulacağız” açıklamasını yaptı. Son olarak ABD, koronavirüsün ilk deneme aşısını bir insan üzerinde gerçekleştirdi. Hükümetin önlem almaması nedeniyle salgının yaygınlaştığı İngiltere’de İngiliz Tabipleri Birliği (BMA) “Korona aşısı konusunda ilerleme kaydettik” diyerek kamuoyuna umut oldu. Sürü bağışıklığı sistemini deneyerek salgına önlem almayan İngiltere hükümetine en ufak bir eleştiri getiremeyen tabipler birliği, ülke insanı için gece gündüz çalıştıklarını belirtti. Alman Tabipler Birliği ise “Korona aşısı üzerinde gece gündüz çalışıyoruz” açıklamasını yaptı. Fransız Tabipler Birliği ile müşterek faaliyet yürüten Fransa Pasteur Enstitüsü, “20 ay içerisinde aşıyı kullanıma hazır hale getireceğiz” açıklamasını yaptı. Yine İsrail Tabipleri Birliği ile ortak hareket eden Biyolojik Araştırma Enstitüsü, “Korona aşısının laboratuvar ortamında geliştirildiğini” açıkladı. Söz konusu kuruluş, aşının ilerleyen aylarda kullanıma hazır hale getirileceğini de belirtti.

PKK’ya sahip çıkıyor, milleti hiçe sayıyor..PKK virüsüne karşı mücadele edildiği dönemlerde, ‘savaş bir insanlık suçudur’ diyerek teröristlere sahip çıkan TTB, mesleki sorumluluk alanına giren Covid19 salgınına karşı üç maymunu oynuyor. Terör örgütü PKK’ya yönelik gerçekleştiren operasyonlara kalkan olan TTB yönetimi, insanlık türünü tehdit eden virüse karşı hiçbir çalışma göstermiyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Cem Küçük'ten çarpıcı iddia : Bazı karargahlarda ışıklar sabaha kadar yanıyor Erdoğan'ın 24 yıl önce anlattığı tüyleri diken diken eden olay! Emperyalist güçlerin maşası: Barzaniler Chp yönetimindeki,Türkiye'nin içler acısı durumunu anlatan o günleri yaşayan teyzemiz.