Ana Sayfa
17 Mayıs 2020 ( 7005 izlenme )
Reklamlar

Bilim Kurulu Üyesi: Eğer vaka sayısı günlük 11001400 arasında giderse...

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Levent Akın, Türkiye'deki yeni tip koronavirüs (Kovid19) salgınının seyrine dair açıklamalarda bulundu. Akın, endişe duyduğu asıl şeyin, toplumun olayın bittiğini zannetmesi olduğunu dile getirdi.

Akın bu endişesiyle ilgili şu benzetmeyi yaptı: "Bu salgını başlayıp biten film gibi düşünüyorlar, oysa bu bir dizi film. Bazı bölümleri heyecanlı, bazı bölümleri sıkıcı, sönük olabilir. Şu an sıkıcı bölümüne, evresine geldiğimizi söyleyebilirim. Ama etkisini aynı hızda devam ettiriyor; bitmedi…"

HaberTürk yazarı Muharrem Sarıkaya'ya konuşan Levent Akın, Mart ayı sonundaki endişelerinin nisan başında alınan tedbirlerle ortadan kalktığını sandıklarını belirtti. Akın, "Mayıs sonunda 500600 seviyesini görürüz diye umuyordum ama şimdi tedirginim" dedi.

Sarıkaya'nın aktardığına göre 'derin bir nefes alıp, sözlerini hayıflanma tonunda sürdüren' Akın şöyle devam etti: "Temmuzda da sinsi gidecek gibi görünüyor. Eğer günlük 11001400 arasında vakayla gidersek eylül, ekim de sıkıntılı olur. Ayrıca o dönem daha kapalı alanlarda olacağız, yakınlaşmaya başlayacağız..."

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Selahattin Demirtaş'ın gözaltına alınma görüntüleri ortaya çıktı. Mevlüt Çavuşoğlu'ndan Hollandalı Bakan'a tokat gibi cevap Bahçeli: Perinçek mi Erdoğan mı diye sorsalar, tercihimiz ERDOĞAN CAN DÜNDAR'I BÖYLE REZİL ETTİ PAYLAŞMAYAN KALMASIN! İZLET!