Ana Sayfa
12 Mart 2020 ( 1555 izlenme )
Reklamlar

Bölgedeki krize ilişkin çarpıcı açıklama! Karşı karşıya gelmemek için etkili silah kullanıldı

Mitch Prothero'un kalemeğinde, “Türkiye, İdlib'de Rusya'ya karşı askeri denklemi nasıl değiştirdi?” başlıklı makalede, Türkiye'nin Rusya ile ilgili karşı karşıya gelmesini önleyen etkili bir silah kullandığınız biri sürdü. Amerikan gazeteci Prothero, NATO hükümlerine atıfta bulunarak, Türkiye'nin kullandığı dron uçağının ucuz ama etkili olduğu söylenen, “Türkiye, İdlib'de Rusya'ya karşı 


askeri denklemi değiştirdi” dedi. Prothero, "Teorik olarak, Rusya gibi bir savaşı kazanmaya hak etti ama Türkiye bu turu kazandı, peki bu nasıl oldu?" sorusunu gündeme getirdi. ""Ne kadar başarılı olduklarını gösterdiler'Amerikalı gazeteci Prothero, Türkiye'nin, kendi ürettiği yerli dron uçaklarının yaklaşık 100'ünü İdlib savaşında kullanmak Rus destekli Suriye rejim ordusunda ağır kayıplar verdirdiğini söyleyerek," "dedi.

Prothero; Türkiye'ye satışının yasaklamasının, Türkiye'yi bu programı geliştirmeye yönelettiğini belirten gazeteci belirledi. “2007 yılında gelindiğinde, Türk ordusu Amerika'dan istediklerini satın almakla ilgili kısıtlamalardan bıkmıştı ve ayrıca ordu piyasadaki İsrail dronlarının performansından memnun değildi. Bu yüzden Türkiye kendi çalışma geliştirmeye başladı ”dedi.

Prothero, Türklerin 2009 yılında cumhurbaşkanının yönetimi altında 'Bayraktar' adı altında bir havacılık endüstrisi şirketi oluşturduğunu beliritti. Bayraktar'ın 24 saat boyunca havada kalabilen ve orta menzilli bir füze taşıyabilen bir drone olan Bayraktar TP2'yi ürettiğini söyledi.Bir NATO yetkilisi hakkında açıklamada ise, "Idlib'de konuşlandırılan ve Roketsan kullanarak ve Bayraktar TB2 Taktik insansız hava araçlarına (İHA) Mini Akıllı Mühimmat (MAML) ANKA ERKEK İHA'larına entegre edilen yerli Ucuz ve üretimi kolay; hedefini kaçırmıyor "denildi.

Yine başka bir NATO yetkilisi de şöyle dedi, “Türkiye'nin kullandığı insansız hava araçları ve yerli silahlarının gece boyunca Suriye rejiminin tanklarını düşürmesi Putin'in dikkatini çekti. Türkiye, Rusya'yı Suriye'den uzaklaştıramayacağını biliyor, ancak Türkiye'yi İdlib'den çıkarmayacağı fikrini ortaya koyabildi, Şimdi müzakere ve anlaşmalara dönüldü. "Amerikalı yazar Prothero, hem Türkiye hem de Rusya'nın, İdlib 'de Şam ve Halep'i birbirine bağlayan M4 / 5 hattının her iki tarafında 6 km genişliğinde bir koridorda devriye gezen kuvvetleriyle bir ateşkes daha kabul edilir belirtti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

HDP'lilerin PKK'lıları araçlarıyla taşıdıkları ortaya çıktı Hükümeti protesto edeyim derken,az daha geberecekti Erbil’den Akdeniz’e PKK-Barzani Devleti "ORTADOĞU'DAKİ KİRLİ OYUN YAVUZ SULTAN SELİM, ALEVİLERİ KATLETTİ DİYENLER İYİ DİNLESİN