Auto-Created-3
08 Nisan 2020 ( 1553 izlenme )
Reklamlar

Bozacının şahidi şıracı! Devlete saldıran Portakal'a İmamoğlu'ndan tam destek

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, gazeteci Yavuz Oğhan'ın, Akif Beki ve Murat Aksoy ile birlikte sunduğu "Bidebunudinle" kanalına konuk oldu.İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından hakkında suç duyurusunda bulunulan Fox TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal'a destek verdi.
İmamoğlu, "Basında görev yapan, 


eleştiri hakkını en doğru şekilde kullanan gazetecilere yapılanlarla; tam aksine kalemini ve dilini gerçekten çok kötü kullanan, gazetecilikle bağdaşmayan tabii ki buna karar verici makam değilim ama en azından bunu kıyaslayabilir durumdayım insanların sanki bunlar kahramanca sözler gibi muamele görmeleri, hatta seyahatlere eşlik edilip en ön safta oturmaları, açıkçası beni çok üzüyor. Toplum adına ve basın özgürlüğü adına üzüyor." dedi.

CHP'li İmamoğlu, "Daha düne kadar, 'dünyanın en güçlü ekonomisi, dünyanın en kudretli yönetimi, her şeyiyle hazır, her sıkıntının üstesinden kalkabilecek' diye tariflenen bir ekonomi söylemi var hükümet tarafında. Bu söylemler varken, bunların sahipleri, bunları defalarca her gün tekrarlamışken, bir gazetecinin bunu eleştirmesi, daha iyi beklentilerini dile getirmesi kadar özgürce bir tutum olamaz." diye konuşarak skandal destek verdi.

Portakal'ın skandal sözleri..Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, Milli Dayanışma Kampanyası'na tepki gösterenlere, Mustafa Kemal'in kanundan aldığı yetkilere dayanarak Tekalifi Milliye emirlerini yayımlamasını örnek göstermişti. Erdoğan'ın sözlerine Twitter hesabından yaptığı açıklama ile tepki gösteren Fatih Portakal, "Tekalifi Milliye hatırlatılıp 'zor günlerden geçiyoruz' denilerek mevduatı veya tasarrufu olanlardan para istenmesin bir de! Korona sonrası ödeyelim derlermiş bir de! Olmaz olmaz diyemiyorum maalesef!" ifadelerini kullanmıştı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Gazeteci İsmail Küçükkaya ve Fidel Okan'ın 5 yıla kadar hapsi istendi Almanya'dan 'Adil Öksüz' adımı Suriye'de 4 ayrı toplantı: Türkiye'ye saldıracaklar Abdest Hakkında Bilmediğiniz Bilimsel Gerçek