CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye Almanya krizinde tarafını seçti

3917 izlenme 26 Temmuz 2017
Reklamlar

Bir kez daha kendisinden bekleneni yaptı. Bir kez daha milli ve yerli duruş ortaya koymak yerine Türkiye'yi dünyaya şikayet etti: "Türkiye, bugün dünyadan soyutlanmış durumda. En son AB ve Almanya ile kavgalıyız.

Buradan bütün AB'ye seslenmek isterim; Türkiye Cumhuriyeti sosyal, laik bir hukuk devletidir, Türkiye Cumhuriyeti çağdaş uygarlıktan yanadır, Türkiye Cumhuriyeti AK Parti'den ibaret değildir."

Konuşmasında Mescidi Aksa'da yaşananlara da değinen CHP Lideri, İsrail'i kınamaktan imtina etti, "kabul edilemez" demekle yetindi.

Sonra sözü 15 Temmuz'a getirdi. Tepki çeken "kontrollü darbe" iddiasını yineledi.

Hızını alamayan Kılıçdaroğlu, FETÖ'cülere "mazlum" dedi, şu sözlerle sahip çıktı:

1 milyonun üzerinde mazlum aile var. Bütün mazlumlara sahip çıkacağız. harp okulu öğrencileri aylardır hapiste. Bunların darbe ile ne ilgisi var. bunlar ana kuzusu...

Terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen'in "darbeyi, ulusalcı laikler yaptı" sözlerine ise tepki gösteren Kemal Kılıçdaroğlu, "Bir densiz kalkmış, şu açıklamayı yapıyor: "15 Temmuz'u Atatürkçüler yapmış olabilir." FETÖ örgütünün lideri bu" dedi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdoğan'dan Can Dündar'a çok sert sözler İşte Türkiye'ye yaptırım tasarısını hazırlayan o isim! Elindeki sıvıyı binalara süren kadın yakalandı Filistin’deki Sovyet gerilla kamplarına da Sovyet yanlısı olduğu için katılmıştır.