CHP'lilerin yalanı ellerinde patladı

1612 izlenme 25 Ocak 2022
Reklamlar
İstanbul, dün akşam aniden bastıran karla adeta kabusu yaşadı. Ana arterler durdu. Çevreyolunda mahsur kalan vatandaşlar saatlerce bekledi. Bazıları da uzun süren yürüyüşün ardından evlerine varabildi. 

İstanbul kar kaosunu yaşarken İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "çalışmaların güzel gittiğini" açıkladı. Bu paylaşıma tepkiler gelirken, çok çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. 

Gazeteci Cengiz Alçayır, İmamoğlu'nun balık lokantasından fotoğrafını paylaştı. Alçayır, "İstanbul'da hayat felçken, insanlar eve gidemiyorken sizce CHP'li belediyeci nerede? Sıcacık bir ortamda. Şu anda Sarıyer Rumeli Kavak'taki Kahraman Balıkçı'da rakıbalık sefasında" ifadelerini kullandı.

İddia kısa sürede gündem oldu. İstanbullular habere isyan etti. İBB'den herhangi bir açıklama yapılmazken, fotoğrafı haberleştiren; aralarında Haber7'nin de olduğu haber siteleri hedef gösterildi. 

FOTOĞRAF ESKİYMİŞ, RESTORAN ERKEN KAPATMIŞ(!)

CHP'li Barış Yarkadaş, "Hiç utanma kalmadı" diye tepki gösterdi, fotoğrafın yazın çekildiğini öne sürdü. Yarkadaş, İmamoğlu balık restoranına gittiğini açıkladıktan sonra paylaşımını sildi.

GÜRSEL TEKİN HABERLEŞTİREN SİTELERE "YALANCI" DEDİ, GERÇEK ORTAYA ÇIKINCA TWEETİNİ SİLDİ

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin de İmamoğlu'nun canlı yayın yaptığı saatleri paylaşarak haberin yalan olduğunu iddia etti.  Tekin de tıpkı Yarkadaş gibi, İmamoğlu'nun açıklamasından sonra paylaşımını sildi.

MASA BAŞI İMAMOĞLU SAVUNMASI!

Aykırı Gazetesi ise, Haber7'nin de aralarında olduğu haber sitelerini hedef göstererek sözde gerçeği açıkladı. Haberde, restoran yetkililerinin iddiaları yalanladığı belirtildi. İşletme sorumlusunun, "Çıkan haberler yalan. İBB Başkanı dün buraya gelmedi. Fotoğraf geçmiş bir zamana ait. Biz, zaten dün kar yağışından dolayı restoranı erken kapattık" ifadelerine yer verildi.  Aykırı Gazetesi de ağız değiştirdi. Haberi silemeyen gazete, restoran işletmecisinin iki farklı açıklama yaptığını öne sürdü
Aykırı'nın haberinde, İmamoğlu'nun balık lokantasına gitmesini haberleştiren siteler hedef alındı.
RESTORAN İŞLETMECİSİ DOĞRULADI: BİR SAAT KALDILAR

Ancak gerçek kısa sürede ortaya çıktı. Gündeme Dair Her Şey'e konuşan restoran işletmecisi, İmamoğlu'nun dün akşam restorana geldiğini doğruladı. Görüşmenin ses kaydı Twitter'dan yayınlandı. Ses kaydında, işletmecinin, "Rezervasyonları bir ay önceden yapıldı. Dün akşam 6 gibi geldiler. Bir saat kaldılar, gittiler" dediği duyuluyor.


Bekaroğlu, gerçek ortaya çıktıktan sonra özür diledi. "Gerçekten utandım" diyen CHP'li vekil, İmamoğlu'nun bir saatlik yemeğinde sorun olmadığını da söyledi. 

İMAMOĞLU: BİR SAATLİK YEMEK MOLAM BİLE KONUŞULUYOR

İBB Başkanı İmamoğlu, iddianın doğrulanmasının ardından açıklama yapmak zorunda kaldı. 19 saatlik mesaide bir saatlik yemek molasının bile konuşulduğunu söyleyen İmamoğlu, şu açıklamaları yaptı: 

Kar yağışı sadece İstanbul’u değil, tüm ülkeyi olumsuz etkiledi. Ankaraİstanbul karayolu kapandı. Yeni havalimanında ve bağlantı yollarında sıkıntılar hala sürüyor. Ama “vurun abalıya” misali malum medyada varsa yoksa İBB’den bahsediliyor.

3 yıldır süren İstanbul’u kaybetme hazımsızlığı öyle bir noktaya geldi ki, 19 saat boyunca sahadan ve AKOM’dan karla mücadeleyi yönetirken, 1 saatlik yemek molam bile konuşulur oldu.

Bu zamana kadar, devletimiz, ilçe belediyelerimizle koordineli çalıştık, çalışmaya devam edeceğiz. Binlerce çalışanımızın emekleri ortadayken, 19 saatlik mesaide, 1 saatlik yemek molamın neden gündem yapılmaya çalışıldığı malumdur. Milletimiz bu hazımsızlığı iyi bilmektedir.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İ'dlib'de r'ejime ait helikopterin düşürülme anı Profesör tüm Türkiye'nin merak ettiği soruyu cevapladı! Koronavirüs ile soğuk algınlığı nasıl ayırt edilir? İşte Türkiye'de MİT Müsteşarlığı yapan CIA ajanı Tüyleri diken diken eden anlar: 'Türkler geldiyse kurtulduk'