Ana Sayfa
07 Nisan 2020 ( 496 izlenme )
Reklamlar

Çin'de kısıtlamalar gevşetilirse ağustosta ikinci koronavirüs dalgası gelebilir

İngiliz Lancet Public Health tıp dergisinde yayınlanan bir araştırmaya göre, virüsün çıkış merkezi olan Vuhan'da uygulanan izolasyon ve sıkı tedbirlere nisan ayında devam edilmemesi durumda, ağustos ayında olası ikinci bir Covid19 salgını gelecek.
Bilim insanlarının analizine göre, nisanda kısıtlamalara devam edilirse ikinci dalga, ekim ayına kadar gecikebilir. Bu durum da sağlık çalışanlarına daha iyi hazırlanma vakti sunar.

Londra Hijyen ve Tropikal Tıp Okulu'nda uzman olan ve araştırmayı yürüten Kiesha Prem, "Vuhan kentinde sosyal mesafe gibi alınan önemlere devam edilmezse, beklediğimizden daha hızlı bir şekilde ikinci salgınla karşılaşabiliriz. Kısıtlamalar kademeli olarak kaldırılırsa, ikinci dalga hem daha geç gelir hem daha az şiddetli olur" ifadelerini kullandı.

‘Asemptomatik' hastalar sorunu..Son haftalarda Çin'deki günlük vaka sayısı ciddi oranda düştü. Fakat geçen hafta Çinli sağlık yetkilileri, hastalığın belirtilerini göstermeyen ama virüs taşıyanların sayılarını da istatistiklere kattı.

Asemptomatik Covid19 hastaları farkına varmadan virüsü başkalarına bulaştırabiliyor. Bu yüzden uzmanlar, karantinanın devam etmesinin faydalı olacağını düşünüyor.
Bir aşı bulunmadan ve hükümetler ülke nüfusu içindeki bağışıklık oranını bilmeden, hayatın normale dönmesi zor görünüyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Atakan bir Filozof mu, yoksa bir annenin YouTuber çalışması mı? 2 Çiftlik Bank​'ın sahibi Mehmet Aydın'ın rap klibi ortaya çıktı ŞEYTANIN AVUKATI,SAVCININ ŞEHADETİNE SEVİNEN HUKUKÇUNUN AKIL ALMAZ PROFİLİ O ülkede FETÖ rezaleti! Kilisede sözde cami açıp İslam'la alay ettiler