Ana Sayfa
02 Ocak 2022 ( 9580 izlenme )
Reklamlar

Dünyada ilk kez bunu ben açıklıyorum dedi

Araştırmacı yazar Haluk Özdil, Elon Musk'ın Türkiye'de bor madenine ilişkin yatırım yapacağını öne sürdü. Ne Var Ne Yok programına katılan Haluk Özdil, Haziran ayına doğru Elon Musk'ın Türkiye'de bomba bir adım atacağını söyledi.
'Dünyada ilk kez açıklıyorum' diyen Haluk Özdil "Elon Musk, 'Türkiye'de ilk olacak anlaşma yapacağız' diyor ve bunu laf olsun diye söylemiyor. Belli ki Musk, Türkiye’nin bor madenine ilgi duyuyor. Bor madenine sevgi duysun. Türkiye bu işte kar ediyorsa kabul. Zaten Musk’ın araçları lityum pillerine muhtaç. Dünyada ilk kez bor madeninden lityum elde edildi. Bu da Kayseri’de yapıldı. Devletin bunun reklamını yapması lazım. Bu büyük bir olaydır. Lityum pilleri büyük ihtimalle Türkiye’de üretilecek ve büyük gelir elde etmemize imkan sağlayacak. Elon Musk’ın burada bir üretim tesisi üreteceğini düşünüyorum. Türkiye’de yürüdüğümüz her yerin altında bor madeni var. Dünyanın yüzde 90’ı burada. Bu zenginliğin içinde bu kadar zorluk çekmemiz gerçekten saçmalık. Elon Musk, birçok ABD’li ismi karşısına alıp Türk uydusunu uzaya gönderdi. Bunu karşılıklı ilişkiler için yaptı. Elon Musk, Haziran'a doğru Türkiye hamlesini yapabilir" ifadelerini kullandı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

KILIÇDAROĞLU'NUN FOYASINI ORTAYA ÇIKARTAN VİDEO HIZLA YAYILIYOR...İZLE PAYLAŞ.. Bill Gates'in önerisi gerçek oluyor! ABD'deki yasa teklifi ortalığı karıştıracak 90 YIL SONRA ORTAYA ÇIKAN SIR,MUSTAFA KAMAL ,VAHDETTİN'İN HUZURUNDA KUR'AN-I KERİM ÜZERİNE ELİNİ KOYARAK YEMİN ETMİŞ Alman gazeteci Todenhöfer "Daha ciddi olmam gerekirse" dedi ve o çarpıcı gerçekleri anlattı.