Ana Sayfa
06 Kasım 2021 ( 3715 izlenme )
Reklamlar

Erdoğan devreye girdi! Rus komutan görevden alındı

Karabağ zaferinin yıl dönümü yaklaşırken bölgede görevli iki Rus barış gücü komutanı değiştirildi. Ermeni çetelerin Azerbaycan askerlerine yönelik tahrik, bölgeye yapılan silah, cephane ve insan kaçakçılığına göz yuman Kafkas kökenli Rus komutan Rüstem Muradov, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın devreye girmesi ile görevden alındı.
Türkiye Gazetesi'nin haberine göre, Muradov'un yerine atanan Mikhail Kosobokov da 20 gün sonra Rus Barış Gücü Komutanlığını General Gennadiy Anaşkin'e devretti. Azerbaycanlı Milletvekili Aziz Alekberli "Ermeni medyası ve kamuoyunda Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'dan daha çok, yerinde Ruslar ve insanlarda olmak gibilerine' neden yanımızda tepkisi var. Hem savaşta hem de sonrasında 'Yalnızınızk' diyorlar. TürkiyeAzerbaycan satışları'. Bütün dünyada hayrete indirmek için yola devam ediyor.

"Türkiye hep burada olacak" "Fuzuli Havalimanı, HoradizCebrailZengilanAğbent projesi büyük olmak Karabağ'da atılan her Türkiye ile birlikte yürüyecek" diyen Alekberli incelemede şöyle devam et: bunlar büyük sosyaliktisadi ve yalnızca değil bütün temel unsurlara verilen numaralardı . Şuşa Beyannamesi ile çizilen stratejikliğin ispatıdır.
Son dakika: Skandal haber sonrası Türkiye baskı yaptı, Rus komutan görevden alındı!

Karabağ'ın kapılarını birlikte birlikte açacağız. Türkiye bundan sonra onun daim burada olacak. dünyada hedefte adım adım ilerliyoruz. hiçbir kuvvet bu kardeşliği bozamayacak. Bir hedefimiz Zengezur'dan açılacak Türk kara koridoru. Barış içinde yürüttüğümüz tüm için önemli ancak bizi yeniden tartışmak isteyenlere de hem Erdoğan hem de Aliyev için dövüşmeye de hazırız" mesajını açık verdi.

Abhazya'da görev yapmış. Bakü kitabı Atlas Stratejik Araştırma Merkezi Koordinatörü Elhan Şahinoğlu ise TürkiyeAzerbaycan'ın çok farklı bir boyuta taşındığını ve burada bütün bir denklemi değiştirecek potansiyele olduğunu ifade etti. Şahinoğlu, ülkelerdeki aylarda mayınlama, sınırlarda, askerlerine, silah ve cephane kaçakçılığı gibi Ermenilerden gelen sabotaj ve tahriklerin komutan hakkında ile bitme alıştırmasını aktardı.
Son dakika: Skandal haber sonrası Türkiye baskı yaptı, Rus komutan görevden alındı!

Müslüman ismine sahipte Muradov'un öncedende Ahbazya'da görevde ve terciha terciha tarafından hedeflenene vurgusu vurgulanan "Aynı siz ve hedefimiz bu ismin Ermeniler iş için bizi üzdü. un tayin edilen bir Rus genel olarak uygulanamaz o günlük kullanımda tatmak için" dedi.
Kaynak: Türkiye Gazetesi

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Türkiye'nin yeni sloganı: Ver mehteri ver. İngiltere şoke eden koronavirüs gelişmesini dünyaya duyurdu Örgüt üyelerine kaçacakları ülkeleri tek tek saydı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan son dakika c’orona v’irüsü açıklaması!