Ersan Şen: Atatürk'ün adını ağzına salavatla alacaksın.. dedi

2858 izlenme 06 Şubat 2022
Reklamlar
Gündemin en önemli maddelerinden biri Samsun'da Atatürk heykeline karşı düzenlenen provokatif saldırı. Atatürk'ün Samsun'a çıkarak milli mücadeleyi başlattığı yer olan Onur Anıtı'na halat bağlayıp yıkmaya çalışan Celal Rahman Fidan (39) ve Batuhan Fidan (25) tutuklanırken şehir anıta sahip çıktı ve alanda nöbet başladı.

Tüm Türkiye'nin gündemi haline gelen saldırı her TV programında olduğu gibi Habertürk'te yayınlanan Serap Belet'in sunduğu Olaylar ve Görüşler programında da masaya yatırıldı.

Programın yorumcularından hukukçu Prof. Dr. Ersan Şen konuya ilişkin yine ateşli bir konuşma yaptı.

"ATATÜRK'Ü AĞZINA ALIRKEN SALAVATLA ALACAKSIN"
Atatürk'ün tarihe mal olmuş başarılarını sıralayan Şen, "Trablusgarp, iki Balkan Savaşı, Çanakale'de Anafartalar kahramanı, Kafkas Cephesi'nde, Sina'da Filistin Cephesi'nde, 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkıp oradan başlattığı milli mücadele... Bahsettiğin adam bu! Bunu harcarken dikkatli harcayacaksın kardeşim. Adını da ağzına alırken salavatla alacaksın." diye konuştu.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

TERÖRİST BAŞI GÜLEN'DEN SEFERBERLİK ÇAĞRISI..CEKETİNİZİ DAHİ SATIN.. Avrupa ülkesinde kan donduran gerçek: Binlerce insan ölüme terk edildi Siyonizmi mutlaka tanımalısınız İngiltere Türkiye'de sapkınlığa destek veriyor