Ersan Şen: Atatürk'ün adını ağzına salavatla alacaksın.. dedi

2885 izlenme 06 Şubat 2022
Reklamlar
Gündemin en önemli maddelerinden biri Samsun'da Atatürk heykeline karşı düzenlenen provokatif saldırı. Atatürk'ün Samsun'a çıkarak milli mücadeleyi başlattığı yer olan Onur Anıtı'na halat bağlayıp yıkmaya çalışan Celal Rahman Fidan (39) ve Batuhan Fidan (25) tutuklanırken şehir anıta sahip çıktı ve alanda nöbet başladı.

Tüm Türkiye'nin gündemi haline gelen saldırı her TV programında olduğu gibi Habertürk'te yayınlanan Serap Belet'in sunduğu Olaylar ve Görüşler programında da masaya yatırıldı.

Programın yorumcularından hukukçu Prof. Dr. Ersan Şen konuya ilişkin yine ateşli bir konuşma yaptı.

"ATATÜRK'Ü AĞZINA ALIRKEN SALAVATLA ALACAKSIN"
Atatürk'ün tarihe mal olmuş başarılarını sıralayan Şen, "Trablusgarp, iki Balkan Savaşı, Çanakale'de Anafartalar kahramanı, Kafkas Cephesi'nde, Sina'da Filistin Cephesi'nde, 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkıp oradan başlattığı milli mücadele... Bahsettiğin adam bu! Bunu harcarken dikkatli harcayacaksın kardeşim. Adını da ağzına alırken salavatla alacaksın." diye konuştu.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Mescid-i Aksa'da kızı vurulan Türk anneden tüyleri diken diken eden sözler! İNGİLİZLERİN ŞERİF HÜSEYİN OYUNU,YÜZYILLAR SONRA ORTAYA ÇIKAN DETAY,OSMANLI'YA İHANETİN BEDELİ.. Dünyayı sarsan gelişme: ABD 16 Haziran'da saldıracak Hukukçuya bak: “15 yaşındaki çocuğun flörtü suç değil, evliliği suç!