FETÖ destekliyor dediği Akşeneri aday ilan etti

1243 izlenme 23 Ağustos 2017
Reklamlar
MHP’de Genel Başkan Devlet Bahçeli’ye sert eleştirilerde bulunan ve dün Ankara'da düzenlediği toplantıyla Meral Akşener'in kuracağı yeni partiye katılacağını açıklayan Koray Aydın, "FETÖ destekliyor" dediği Meral Akşener'i şimdi de cumhurbaşkanı adayı ilan etti. Aydın, programda, 2019 yılında yapılacak olan Başkanlık seçimlerinde Meral Akşener'in aday olacağını açıkladı.

Koray Aydın, MHP’de olağanüstü kurultay tartışmalarının olduğu dönemde Akşener’e paralel yapının destek verdiğini söylemişti. MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin bir adayı FETÖ’nün desteklediği açıklamalarının sorulması üzerine Aydın “Soruyu dolandırmaya gerek yok. Bu konunun muhatabı ben değilim. Bu konunun muhatabı ortaya çıktı. O kesim bir arkadaşımıza destek verdiği açıktır. Biz de bunu görüyoruz ama kendisi cemaatçi mi değil mi onu bilemem. Bu her kesimden siyasi destek alma olarak da açıklanabilir ama bu sorunun muhatabı kendisidir" ifadelerini kullanmıştı.

"Gülen'in siyasi figürü"
MHP lideri Devlet Bahçeli muhalif adaylar için söylediği "Bunların içinde birisi var ki gelecekte hepiniz göreceksiniz, durumu Fethullah Gülen hareketinin siyasi figürü olarak MHP’de görevlendirme meselesidir. Bu da ne ona ne de bir başkasına fayda getirmez. Herkes aklını başına alsın” demişti. Bahçeli cephesinden Bahçeli'nin suçladığı ismin Meral Akşener olduğu iddia edilmişti.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ölüm raporunu imzalayan da, sizin üyeniz bir doktor değil mi? Tahliye sonrası ilk kez konuştu! Alaattin Çakıcı'dan Erdoğan açıklaması Sema Maraşlı'dan o filme sert tepki : Hedefiniz ne? İşte Koray Aydın'ın FETÖ'nün Akşener'e destek verdiğini söylediği o açıklaması;