Ana Sayfa
12 Mart 2022 ( 680 izlenme )
Reklamlar

Halk TV'den Bayraktar TB2 hazımsızlığı!

Türkiye'nin yerli ve milli imkanlarla geliştirdiği insansız hava araçları, dünya basınında büyük övgüler alırken, Türkiye'de belli kesimler tarafından karalama kampanyalarına konu ediliyor.

HALK TV'DEN ALGI OPERASYONU: DÜŞEN RUS KEŞİF UÇAĞI HABERİNİ TB2 GÖRSELİYLE PAYLAŞTILAR

Son olarak, CHP'ye yakınlığıyla bilinen Halk TV'nin internet sitesinde yer alan bir haberde, Rus yapımı bir keşif uçağının Hırvatistan'ın başkenti Zagreb yakınlarında düştüğü ifade edildi..

Yayımlanan haberin görselinde ise, BAYKAR tarafından geliştirilen Bayraktar TB2'nin görseli yer aldı.

GELEN TEPKİLER SONRASI GÖRSELİ SİLDİLER

Düşen Rus İHA'sı üzerinden yapmış olduğu algı operasyonu sonrası haberi sitesinde gerçek görseliyle kullanan Halk TV, twitter adresinden ise gelen tepkiler sonrası sildi.

MERDAN YANARDAĞ DA 'OYUNCAK' DEMİŞTİ

CHP'ye yakınlığıyla bilinen basın kuruluşlarının Türk SİHA'larını karalama kampanyalarına geçtiğimiz hafta Tele 1'in sahibi Merdan Yanardağ da katılmıştı.

Yanardağ canlı yayında Türk SİHA'larını oyuncağa benzeterek, "Türkiye'deki SİHA ve İHA üreten bunlar planör. Oyuncak uçak gibi düşünün yani bir uçak teknolojisi filan değil böyle ileri teknoloji filan deniliyor ama yüzde 70’i zaten dışardan gelmiş montajla sağlanıyor" demişti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdoğan'ın omzuna toz kondurmayan koruma CHP Genel Merkezi önünde 'Kemal istifa sesleri' Türklere Neden Turkey ( Hindi ) Lakabı Takıldı...Kadir Mısıroğlu'ndan şok açıklamalar Soylu'dan sert tepki: Bir kere adam ol...