Gündem
04 Ocak 2022 ( 8488 izlenme )
Reklamlar

Haluk Özdil olay gelişmeyi duyurdu

27 yıllık evliliğini geçen aylarda sonlandıran Microsoft'un kurucusu Bill Gates'in son haftalarda Türkiye'de tatil yapması birçok kişinin dikkatini çekmişti.
Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’un da aralarında olduğu yakın arkadaşlarıyla Ege ve Akdeniz kıyılarında doğum gününü kutlayan ve lüks teknede tatil yapan Microsoft’un kurucusu Bill Gates’in Türkiye’den arsa alma planları olduğu ortaya çıkmıştı.

Foto  Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’un da aralarında olduğu yakın arkadaşlarıyla Ege ve Akdeniz kıyılarında doğum gününü kutlayan ve lüks teknede tatil yapan Microsoft’un kurucusu Bill Gates’in Türkiye’den arsa alma planları olduğu ortaya çıkmıştı.
Birleşmiş Milletler İklim Zirvesi’ne katılmadan önce Türkiye’de tatil yapan Gates’e yakın kaynaklar ABD’nin çok okunan gazetelerinden New York Post’a açıklamalarda bulundu. Kaynaklar, “Bill Gates, yüzlerce dönümlük arsa bakıyor” demişti.Aynı kaynak, eski eşi ile birlikte 50 milyar dolarlık Bill&Melinda Gates Vakfı’nı yöneten Gates’in vakfı için “çok büyük bir sürdürülebilir tarım oluşturma” isteği olduğunun da altını çizmişti.
Foto  Aynı kaynak, eski eşi ile birlikte 50 milyar dolarlık Bill&Melinda Gates Vakfı’nı yöneten Gates’in vakfı için “çok büyük bir sürdürülebilir tarım oluşturma” isteği olduğunun da altını çizmişti.
Ekonomist Cem Özüpak, Bill Gates'in Türkiye ziyaretine ilişkin çarpıcı değerlendirmeler yaptı. Özüpak, "Bill Gates çok akıllı bir adam. İzmir ve Muğla’da ev fiyatları, arazi fiyatları çok arttı. Ama Bill Gates Aydın taraflarını gezdi. Kuzey Ege, arsa alınabilecek bir yer. Çanakkale’de bir köprü var.
Foto  Ekonomist Cem Özüpak, Bill Gates'in Türkiye ziyaretine ilişkin çarpıcı değerlendirmeler yaptı. Özüpak,
Bir transit yoludur. Bunlar yatırım tavsiyesi değil. Özellikle ev yapalım diyorsanız, konut imarlı yer alın" dedi. Araştırmacı yazar Haluk Özdil ise "Bill Gates, Çanakkale tarafına çok feci el attı. Bir Türk iş adamı üzerinden 500 bin dönemlik alım yaptı. 500 bin dönüm bir araziden bahsediyoruz. Bir ülke kadar alandan bahsediyoruz" iddiasında bulundu..
Foto  Araştırmacı yazar Haluk Özdil ise

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Karlov'un katili 15 Temmuz'da bakın neredeymiş!. Barzani'yi öne itenler nihai planlarını yaptılar mı yapmadılar mı? İşte bunu birkaç gün içinde göreceğiz Tekbirlerle Yenikapiya akin eden Halk Türkiye’den Yunanistan'a toprak hamlesi! Resmen harekete geçtiler