Auto-Created-3
11 Ocak 2022 ( 1092 izlenme )
Reklamlar

HDP’li ‘silahlı’ Semra Güzel’e soru

HDP milletvekili Semra Güzel ekseninde tartışmalarda..

Neredesiniz İyi Parti’nin sözde milliyetçileri..

Neredesiniz, ülkücülük üzerinden ahkam kesen Müsavat Dervişoğlu..

Neredesin, çarşıpazar dolaşıp, patates karşılığı ülkenin bağımsızlığını satmaya kalkan Ümit Dikbayır..

Neredesin, “Vatanperverler ülkeye sahip çıksaydı, PKK eline silah almazdı” diyerek, HDP ile kirli ittifaklarına mazeret üreten Yavuz Ağıralioğlu..
Semra Güzel HDP'li vekil kimdir kaç yaşında? Semra Güzel evli mi eşi kim?   Internet Haber
Neredesin Atatürk görseline bıçak sapladı diye, “Ben de Kabataş liseliyim. Bu şerefsizliği yapanlardan hesap sormayanlar, gün gelip hesap vermek zorunda kalırlar” diyerek vermediği şehidin bacısına küfrünü Atatürkçülük kisvesi ile unutturmaya çalışan Lütfü Türkkan..

Neredesin, İyi Parti kurucusu, emekli askerler, emekli emniyet müdürleri..

Neredesin, “Selahattin Demirtaş tahliye olmalı” diyen Meral Akşener..

Aynı çağrıyı yapan Ali Babacan, Ahmet Davutoğlu..

Neredesin, “barış” diyen Mithat Sancar.. “Çözüm sürecini devlet bozdu” diyen HDP milletvekilleri..

Hüda Kaya’lar.. Ömer Faruk Gergerlioğlu’lar..

Bakın, HDP milletvekili Semra Güzel, PKK’lı teröristin yanında boy boy fotoğraflar çektirmiş..

PKK’lı terörist Volkan Bora etkisiz hale getirilmiş de..

Üzerindeki cep telefonunun içeriği ele geçirilince..

Terörist Volkan Bora ile HDP’den milletvekili seçilen Semra Güzel, “güzel” fotoğrafları açığa çıkmış..

Savunmaya önem veririm. Kim olursa olsun. Birisi hakkında suçlama yapıldığında..

Hemen, “suçlanan kişi”nin ne söylediğine bakarım.

 HDP milletvekili Semra Güzel ile ilgili fotoğraflar yayınlanınca.

Hemen, bu milletvekilinin olayı nasıl izah ettiğini araştırdım..

Semra Güzel savunmasında diyor ki..
Şöyle diyor, Semra Güzel:
HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel hakkında soruşturma
“20132015 yılları arasında başlatılan çözüm ve barış sürecinin olumlu havası içerisinde çocuklarını, annelerini, babalarını ve sevdiklerini görmeye çalışan birçok kişi gibi ben de Volkan Bora’ya ulaşmaya çalıştım!”

Durun, “Terörist Volkan Bora, Semra Güzel’in çocuğu muymuş, annesi miymiş, babası mıymış” diye sormayın hemen..

Semra Güzel kendi durumunu da izah edecek şekilde, ““sevdiklerini görmeye çalışan” diyor ya.. PKK’lı terörist de, HDP milletvekilinin sözlüsü imiş..

Onun için, PKK’lı teröristi aramaya koyulmuş. Buraya kadar, emin olun, ben de belki Yavuz Ağıralioğlu gibi düşünüp.

“Biz vatanperver insanlar olarak, PKK’lı teröristi ikna edememişiz. Dağa çıkmış. PKK’lı teröristin sözlüsünü ikna edememişiz, dağa çıkan sözlüsünün yanına gitmiş.. Bu dakikadan sonra olsun, bir çözüm geliştirilecek ise.. Sadece örgüte katılan, ama Mehmedciğe, polise kurşun sıkmamış olanlara, bir el uzatalım” diyeceğim de..

Diyemiyorum. Niye mi? Semra Güzel’in şu sözlerini de verdikten sonra, niye diyemediğimi anlatayım.. Devam ediyor, HDP milletvekili, PKK’lı terörist ile çektirdiği fotoğrafları izah etmeye:

“Hatırlarsak, 2013 yılında mevcut iktidarın da taraf olduğu bir çözüm ve barış sürecinde silahlar susmuş, çatışmalar durmuştu. Bu süreçte taraflar arasında bir mutabakat oluşmuş, devlet yetkilileri ve çeşitli heyetler tarafından haberde bahsedilen bölgelere gidişgelişler yaşanmıştır. Bunların hepsi mevcut iktidarın bilgisi ve onayı çerçevesinde gerçekleşmiş, Türkiye toplumu ve kamuoyu da buna tanıklık etmiştir.”

Taktik nasıl? Tam; İyi Partililerin iyi polisi.. HDP’ lilerin de kötü polisi oynadıkları bir tiyatro.. İyi Partililer, sabahtan akşama kadar, “Bu AK Parti var ya bu Ak Parti.. Ülkeyi PKK’ya sattı. Vatanı sattı. PKK ile anlaştı” diye, Çözüm sürecini mahkum etmeye kalkışırlarken..

HDP’ liler de.. “Bu AK Parti var ya bu Ak Parti.. Çözüm sürecinde Kürtleri aldatmaya kalktı. PKK’ya operasyonları durdurmuş gibi yaptı. Sonra Şanlıurfa’da iki polisi devlet öldürdü, suçu PKK’ya yıkarak, süreci sonlandırdı.”
Habervitrini.com | HDP li Semra Güzel PKK ile birlikte olduğunu ve Kandil e  gittiğini itiraf etti
Alın İP'i, vurun HDP'ye Alın İyi Parti’yi.. Vurun HDP’ye.. İkisi de, aynı riyakarlığın, iki farklı yüzü.. Devlet “Son bir şans” demiş, PKK’ya silah bırakma şartı ile, cinayet işlememişleri için “gelin, silah bırakarak, bir adım atın” demiş.

İyi Partililer ordan “Vay hainler, ülkeyi satıyorlar” diye saldırmış.

Aynı İyi Parti. Şimdi aynı PKK ile.. İttifak yapıp, AK Parti’yi devirmeye kalkışmış..

Tayyip Erdoğan’ı devirmek için, HDP’li Semra Güzel ile birlikte iş kotarmaya çalışmış..

Diyeceksiniz ki, Semra Güzel’in açıklamasındaki, iktidar o fotoğrafları biliyordu, savunmasına ne diyeceksin..

İşte o, tam bir ahlaksızlık diyeceğim. Tam bir soytarılık diyeceğim.. Tam bir hainlik diyeceğim. Niye mi? Şunun için.. HDP milletvekili dahi ne diyor?

“Çözüm ve barış sürecinde silahlar susmuş, çatışmalar durmuştu.”

Bu sözlerin hemen ardından da, “İşte o süreçte ben PKK’lyı terörist ile kol kola, yan yana fotoğraf çektirdim” diyor, HDP milletvekili..

Ben de ona, “Be ahlaksız kadın.. Tam da silahlar sustuğu, çatışmaların durduğu, siyasi iktidarın, PKK’dan ‘silahları bırakıp, sınırdışına gitmesini” istediği ve şeklen bu çağrının kabul edildiği bir dönemde..

O terörist ile çekildiğin fotoğrafta, eldeki keleş ne?

Fotoğrafların arka bölümündeki duvara asılan silahlar ne?

Fotoğrafın çekildiği dönem için “Silahlar susmuş” diyorsun.

Ama elde silah var.

O tarih için, “Çatışmalar durmuş” diyorsun.

Ama duvarda silahlar asılı..

“Çözüm süreci” diyorsun..

Silahların gömülme sözü verildiği halde, silahların gömülmediğini, biri elde, üçübeşi ise duvarda gösteren fotoğraflar ispatlıyor.. Hani çözüm sürecinde, silahlar bırakılmıştı? Silahlar gömülmüştü.. Neresinden bakarsanız bakınız..

İşte tam bu noktada.. HDP milletvekilinin savunması, tam da PKK ile işbirliklerini ve kirli ittifaklarını gözler önüne seriyor.. İyi Parti ile ittifakları çerçevesinde, şimdi “Çözüm sürecinde AK Parti ile HDP birlikte yol alıyorlardı. Şimdi ayrıştılar” moduna geçerlerse, hiç şaşırmayın..

Ben ben aynı soruyu sorayım. “Çözüm sürecinde, PKK silahları bırakacaktı. Semra Güzel de, o süreçte, eski sözlüsüyle görşmek istedi ise. O görüşmedeki fotoğrafta, silahın işi ne idi.”

Versin cevabını.. Özür dileyeyim. Veremiyorsa... Ben noktayı koyayım: “Katilsiniz. Hainsiniz. Yalancısınız. Son olarak da şimdi de, katillerinizle (HDP’liler, İyi Partili birçok ismi, 19802000 yılları dönemindeki faili meçhul cinayetlerden sorumlu tutarlar..) işbirliği yapıp, bu ülkenin vatanperverlerini safdışı bırakmak isteyen hokkabazlarsınız!”

Ali Karahasanoğlu/Yeniakit

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İdlib'de İran destekli militanların Türkiye korkusu: Ağır vuruyorlar! 5 ilimizde sokağa çıkma yasağı gelebilir Türk SİHA'ları karşısında çaresiz kaldılar! Erdoğan, Soylu'nun istifasını kabul etmedi