Auto-Created-3
30 Kasım 2019 ( 5747 izlenme )
Reklamlar

İmamoğlu: Kanal İstanbul bu şehre ihanettir

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Hayalim, hülyam" dediği Kanal İstanbul projesinin kente ihanet olduğunu belirterek "Bu kadim şehri alt üst edecek projeye sonuna kadar karşıyız" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş ve eski Trabzonsporlu futbolcu Özkan Sümer'in kendisini ziyaretinin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

'Kanal İstanbul' projesi ile ilgili soru üzerine Başkan İmamoğlu, "Kanal İstanbul bu şehre 100 kere ihanettir. Birazcık bilimden ve şehircilikten anlayan herkesin vicdanını sızlatacak; bu kadim şehri alt üst edecek projeye sonuna kadar karşıyız" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha önce Kanal İstanbul projesini "Yüzyılın projesi" olarak nitelendirmiş ve "Hayalim, hülyam" ifadelerini kullanmıştı.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı İmamoğlu, “Bu tesise ihtiyaç yok” diyerek, Silahtarağa İleri Biyolojik Arıtma Tesisi projesini iptal etmişti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Gezi olaylarına ilişkin verilen karar, Abdullah Gül'ün o sözlerini akıllara getirdi Bakanlık duyurdu: Türkiye'ye dönüş için son tarih... Erdoğan: Kudüs'ü Filistin'in başkenti ilan edelim Kılıçdaroğlu'ndan skandal açıklamalar.