Ana Sayfa
29 Şubat 2020 ( 17602 izlenme )
Reklamlar

İran’dan teklif

Türkiye’nin ay sonuna kadar Esed r’ejimine verdiği süre artık doldu ve sürenin dolmasına saatler kala İran’dan önemli bir teklif geldi Acem oyunlarıyla ünlü bir ülke olan İran Türkiye’ye herkesi şaşırtan bir teklifte bulundu Türkiye’nin tanıdığı süre bugün sona ererken İran’dan Rusya’yı kızdıracak çok önemli bir çıkış geldi. İran Cumhurbaşkanı olan Hasan Ruhani Türkiye’yide çok şaşırtan bir teklifle geldi

RUSYA’YI DEVRE DIŞI BIRAKALIM TEKLİFİ..İran Reisi Cumhuru Türkiye’ye Rusya’nın yer almadığı bir Türkiye İran Suriye ortak zirvesi yapma teklifinde bulundu İran Cumhurbaşkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Ruhani bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı telefon görüşmesinde söz konusu teklifi kendisine iletti. Ruhani, görüşmede, “Suriye toprak bütünlüğünün korunması, t’eröristlerin k’ökünün kurutulması, masum insanların c’anının korunması ve İdlib meselesinin süratle çözülmesiyle ilgili ilkesel anlaşmalarımız doğrultusunda bu toplantıda görüş ayrılıkları bertaraf edilebilir.” ifadelerini kullandı.

İran Cumhurbaşkanı, Astana sürecindeki Türkiye İran Rusya iş birliğinin özel bir öneme sahip olduğunu belirterek bununla ilgili Tahran’da yapılacak zirveye hazır olduklarını söyledi Astana sürecini bölgenin güvenliği için önemli bir kazanım olarak nitelendiren Ruhani, g’erginliğin artmasının kimsenin yararına olmayacağını aktardı.

K’ORONA V’İRÜSTE GÜNDEME GELDİ..Ruhani ayrıca bölge ülkelerinin yeni tip k’orona v’irüsle mücadele için iş birliği yapması gerektiğini dile getirerek Türkiye ile İran arasındaki sağlık protokollerinin uygulanmasının vatandaşların geliş gidişi ve ticari alışverişin kolaylaştırılmasına zemin hazırlayacağını kaydetti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Fidan yetişmeseydi Bu kadın niye içeride değil?" ERKAN TAN''DAN,HAYIRCI KEMALİST'İN TAHRİK KOKAN ATATÜRK SORUSUNA TOKAT GİBİ CEVAP Abdullah Çiftçi tarih verip uyardı: Çok ciddi sarsıntılar bekliyorum