Ana Sayfa
27 Kasım 2017 ( 606 izlenme )
Reklamlar

İsveçli siyasetçi Martin Strid Müslümanlara hakaret etti

İsveç devlet televizyonu SVT'de yayınlanan ''Forum'' adlı programda konuşan Strid, Müslümanlara yönelik çirkin ifadeler kullandı. Martin Strid, "Müslümanlar yüzde 100 insan değil." diyerek, İslam'ı öğrendikçe dehşete kapıldığını söyledi.Müslüman karşıtı ifadelere tepkiler.


Bu arada, Strid'in Müslümanlara yönelik hakaret içeren sözleri büyük tepkiyle karşılandı. Ana muhalefet sağ Liberal Moderat Parti Genel Başkanı Jan Björklund, Martin Strid'in Müslümanlar hakkındaki ifadelerine sert tepki gösterirken, ''SD'den saf ırkçılık.'' değerlendirmesinde bulundu. Liberal Merkez Parti Genel Başkanı Annie Lööf da "SD 'ırkçılığa' kapı açtı. Acaba bu konuda SD lideri Jimmie Akesson'un görüşleri ne?'' dedi.


İsveç Sol Parti Başkanı Jonas Sjöstedt da Martin Strid'in konuşmasının "saf bir ırkçılık" örneği olduğunu dile getirdi. Öte yandan Norrköping kentinde yaşayan Müslümanlar, Strid hakkında "halklar arasında nefret ve kin yaymak" gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

3.Üncü Dünya savaşı kapıda mı ? Moskova'da SIR BULUŞMA Gülen’in cinayetleri ve Kahveci’yle Özal’ı kim öldürdü-2 Kanuni Sultan Süleyman'ın Fransa'da Dansı Yasaklaması - Timurtaş Hoca Tarihin en acımasız liderleri