Ana Sayfa
07 Mart 2020 ( 2545 izlenme )
Reklamlar

James Jeffrey: Esed ve Rusya kazanamayacak

Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, CBS News'e verdiği mülakatta Suriye'nin kuzey batısında idlib'deki son gelişmeleri değerlendirdi. “Türkiye’yi destekliyoruz" Rusya'yı ABD'nin uzlaşı için sunduğu bütün tekliflerini reddettiğini ve askeri zafer için bastırdığı belirten Jaffrey,''Türklerin söylediği ve bizim de yüzde yüz desteklediğimiz konu artık bu tür ateşkeslerin olamayacağı. Ateşkesin gerçek ve kalıcı olması gerek. Sahada kimsenin ihlal etmediği bir hat olmalı.'' dedi. 

“Tehlikeli bir tırmanış sözkonusu”  İdlib'de insani felaketin de ötesinde bir durumdan söz eden Jeffrey, ''Tehlikeli ve jeostratejik tırmanış söz konusu ve bu ateşkes ile kontrol altına alınması gereken tehlikeli uluslararası bir durum.'' değerlendirmesinde. bulundu.
Suriye'de rejimin daha önce Rusya'nın yardımıyla muhaliflerin elindeki yerleri aldığı ancak İdlib'in farklı olduğunu söyleyen Jeffrey, şöyle devam etti:
''Rusların ve Esed'in İdlib'de kazanacağını düşünmüyorum ve bunun sebebi de Türkler geri çekilemez, yoksa 4 milyon Suriyeli mülteciye bir 3 milyon daha eklenecek ve bunu fiziksel olarak kaldıramazlar. Sınırda gördüğümüz de buydu ve bununla başa çıkmalarının mümkün olduğunu düşünmüyorum. Bu nedenle bu saldırıyı durdurmak için askeri güçlerini önemli ölçüde kullanmak zorunda kalacaklar.''

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

MAÇKA PARKINDA KIYAFETİME KARIŞMA DİYE EYLEM YAPAN,ÇAĞLA KÖSE,ALMAN RTL TELEVİZYONU İLE FENA YAKALANDI.. Bir paket sigara için ikinci kattan atladı! İHA'yı eleştiren Kılıçdaroğlu geçmişte bakın ne demiş Davutoğlu’nun Rolls Royce’u ve Stratejik Derinlik