Auto-Created-3
02 Ağustos 2017 ( 2097 izlenme )
Reklamlar

Kılıçdaroğlu'nun yol arkadaşı hainin babası çıktı.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü iddianamesinde; CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte sözde adalet yürüyüşüne katılan Veysel Kılıç'ın oğlu Hava Harp Okulu öğrencisi Selahattin Kılıç da yer alıyor. İddianameye göre, saat 02.06'da tabur komutanı piyade yarbay Turgay Ödemiş'in emir ve komutası altına giren Selahattin Kılıç'ın; Ödemiş ve Ahmet Taştan'ın emri üzerine gişeler bölgesinde toplanan kolluk görevlilerine ve vatandaşlara ateş ettiği öğrenildi. Ödemiş'in saat 01.55 sıralarında da "ateş edilmesi" talimatını vermeye devam ettiği kaydedilen iddianamede, çömelerek ve yere yatarak mevzi alan şüphelilerin hedef gözeterek ateş etmeye başladıklarına dikkat çekildi. Ayrıca saat 02.06 sıralarında uzman çavuş Mahir Çubuk'un Anadolu istikameti gişeler bölgesinde toplanan vatandaşlara nişan alarak ateş ettiği ifade edildi.

Yalova Hava Meydan Komutanlığı'ndan gelen Abdullah Sibiroğlu, Ahmet Bayram, Arif Sun, Emre Pehlivan, Enes Karaduran, Kağan Karalürt, Mehmet Furkan Yavuz, Muhammed Aziz Kaçar, Sefa Güzel, Selahattin Kılıç, Seyit Alp Herdem ve Uğur Şahin'in; Ödemiş ve Taştan'ın emri üzerine Anadolu istikametinde bulunan 195751 ve 195755 plakalı araçların bulunduğu bölgeye gittikleri kaydedildi. Bu bölgede bulunan diğer darbeci şüphelilere dâhil oldukları, gişeler bölgesinde toplanan kolluk görevlilerine ve vatandaşlara ateş ettiklerine belirtildi. İddianamede; 15 Temmuz Şehitler Köprüsü Anadolu'dan Avrupa'ya geçiş istikametini kapatma ve köprüyü kontrol altına alma görevinin Kuleli Askeri Lisesi Komutanlığı 2.Tabur Komutanı olan Yarbay Ödemiş'e verildiğine dikkat çekiliyor..

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

‘İsraf’ dedi, yeniden kiraladı Bataklığa girerken… Ahmet Kekeç, ‘Tehlikeli adam’ dedi ve ekledi: O ismin en büyük kanlısı Erdoğan'dır Yunanistan savaşa hazırlanıyor! Papaz eşliğinde silah ve asker sevkiyatı