Ana Sayfa
02 Aralık 2021 ( 1498 izlenme )
Reklamlar

Komitesi'nden haddi aşan Osman Kavala kararı!

Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi'nin, AİHM kararlarının uygulanmasını denetlemekten sorumlu delegeler komitesi toplantılarının üçüncü gününde haddi aşan bir karara imza attı. Komitede yapılan oylamayla Türkiye'ye yönelik ihlal sürecinin başlatılması kararı verildi.

Resmi karar yarın açıklanacak.. 47 üyeli Avrupa Konseyi'nde 32'den fazla üye, Ankara aleyhine el kaldırdı.
Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi'nden haddi aşan Osman Kavala kararı!
Resmi kararın yarın açıklanması bekleniyor. Alınan kararın resmi bildirimi Türkiye'ye gönderilecek ve Ankara'dan belirli bir süre içinde cevap vermesi talep edilecek.

AİHM'e şikayet etmek için ayrı bir karar alacaklar.. Türkiye'ye verilen sürenin sonunda, talepleri kabul edilmeyince bu kez ikinci aşama başlayacak. Bakanlar Komitesi, ikinci aşamada, Türkiye'yi toplu bir şekilde AİHM'e şikayet etmek için ayrı bir karar alacak. Bu yönde alınacak kararda da üyelerinin üçte ikisinin oyu gerekiyor. Türkiye'ye karşı alınması planlanan önlemler arasında, Türkiye'nin Konsey üyeliğinden çıkarılması veya oy hakkının askıya alınması da bulunuyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kılıçdaroğlu: Katar'a destek vermek yanlış Cumhurbaşkanı Erdoğan: Pusuda bekleyen düşmanlarımızı biliyoruz.Açıklarsam uluslararası kriz çıkar... ASELSAN'DAKİ SIR ÖLÜMLER "İNTİHAR" ETTİKLERİ İDDİA EDİLEN 6 MÜHENDİSİNİN ÖLÜMÜ HALA AYDINLATILABİLMİŞ DEĞİL TÜRK ABLAMIZ HOLLANDA POLİSİNİ BÖYLE REZİL KEPAZE ETTİ BU VİDEOYU HAYIRCILARA İZLETİN..