Gündem
10 Ocak 2022 ( 4590 izlenme )
Reklamlar

Kurtoğlu Kazakistan sonrası tehlikeyi açıkladı

İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Ramazan Kurtoğlu, Kazakistan'daki olaylara ve ABD'nin bölgedeki rolüne ilişkin konuştu.

Ramazan Kurtoğlu yaptığı açıklamada, "Çin ABD’nin 1929'daki üretim zirvesinde, ayakta kalmak için satmak zorunda. Denizde ABD çok üstün rekabet edemez. Kuşak-yol 'tek çare. Bu yolun 2550 kilometresi Kazakistandan geçer ve Türk Dünyası/Türkiye olmadan yürümez. ABD bunu engellemek için bölgeyi istikrarsızlaştıracak. 2022 çok zor" dedi.
Kazakistan'da zam protestoları: Almatı'da polis gece onlarca protestocunun  öldürüldüğünü açıkladı - BBC News Türkçe
Kurtoğlu açıklamasının devamına şunları söyledi:

Kazakistan’ı buraya sürükleyen objektif durum; 19 milyonluk ülkenin %70 i Kazak Türkü, 20si Rus, 10u diğer. 26 bin dolar kişi başı milli gelire karşılık 600 dolar ortalama aylık. Nazarbeyev’in yaşlanması devlet çarkının ve ticaretin Nepotizm bataklığında halkın perişan olması, istismara açıktı.
Kazakistan nerede, nüfusu kaç, para birimi ne? Kazakistan Cumhurbaşkanı  Kasım Cömert Tokayev kimdir? - Takvim

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

27 Mayıs cuntası ile CHP arasında 'derin ilişkiler' vardı’ diyen Cemil Koçak'tan darbe değerlendirmesi Sabah namazında vatandaşları ağlatan görüntü! 4'ü birden camiye girdi... Dünkü fitnenin hesabını sormazsan, yenisi cesaretlenir! İstanbul'da çok sayıda gömülü silah bulundu