Nereden nereye! İşte 'eski' Türkiye'den hastane manzaraları

201 izlenme 26 Nisan 2020
Reklamlar
İsveç’in Malmö kentinde yaşayan Emrullah Gülüşken isimli Türk vatandaşı, yaklaşık 2 hafta önce yüksek ateş ve nefes darlığı yaşamaya başladı. Gülüşken’in durumundan endişelenen ailesi, sağlık kuruluşunu arayıp yardım çağırdı. Ancak hastaneden herhangi bir geri dönüş olmadı. İki gün önce ambulansla hastaneye kaldırılan Gülüşken, koronavirüs testi pozitif çıkmasına rağmen evine geri gönderildi.


İsveç'te tedavisi yapılmayan Gülüşken ve ailesinin durumunu haber alan Türkiye, duruma anında müdahale ederek 8 saat gibi kısa bir sürede vatandaşını Ankara'ya getirdi ve tedavisine başladı.Akıllara 'eski' Türkiye geldi..Yeni tip koronavirüs sürecini başarıyla yürüten, sağlık sistemi çöken Avrupa ülkelerine ve birçok ülkeye yardım gönderen Türkiye, parmak ısırtmaya devam ederken, akıllara ise 'eski' Türkiye'den manzaralar geldi.
AK Parti hükümetinden önce, bir yatakta iki hastanın yattığı, hastanelerde kuyruk çilesi çekildiği günleri hatırlayan sosyal medya kullanıcıları 'nereden nereye' yorumunu yaptı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir alçağın anatomisi..FETÖ elebaşı Fethullah Gülen soytarısı akıl sağlığını kaybetti. Jokerler masada!..Şimdiki gündem Cenevre konferansı! Eğri minareli camii İmamoğlu’na yapılacak en büyük iyilik!