Ana Sayfa
17 Mart 2020 ( 6351 izlenme )
Reklamlar

O ülke Suriye’de gizlice harekete geçti! 9 bin Suriyeli'yi silah altına aldılar

İran, Suriye’nin güneyi ve kuzeydoğusunda kendisine bağlı milis grupların faaliyetlerini artırıyor.İran, Suriye’nin güneyi ve kuzeydoğusunda gençleri silahlandırma faaliyetlerini yoğunlaştırdı. Alınan bilgilere göre İran’ın silahlandırdığı Suriyeli genç sayısı 9 bine ulaştı. Tahran'ın, diğer yabancı güçlerin ülkenin kuzeybatısındaki İdlib başta olmak üzere diğer

çatışmalarla meşgul olmasından faydalandığı vurgulandı.Suriyelileri gizliden silah altına aldılarSuriye İnsan Hakları Gözlemevi (SOHR), İran güçleri ve Hizbullah gibi İran yanlısı milislerin, Suriye'nin güneyinde ve Fırat'ın batı kıyısında, maddi destek karşılığında Suriyelileri gizliden ve açıktan kendi saflarına kattıklarını kaydetti.

İranlıların ve Hizbullah’ın Dera ilindeki faaliyetlerini aktaran SOHR’a göre Dera’nın kuzeyinde bulunan 313. Tugay’a bağlı Seraya el Arin üyeleri aracılığıyla Sayda, Dail ve İzra’da gençleri kendi saflarına katmaya devam ediyor.SOHR Fırat nehrinin batısıyla ilgili olarak ise sürecin, şu anda tamamen İran nüfuzunun kontrolü altında olan Deyrizor’un doğu kırsalındaki Meyadin'den El Bukemal’e kadar uzanan bölgede devam ettiğini bildirdi.

Şarkul Evsat'ın haberine göre, Suriye'nin güneyinde İran'ın silah altına aldığı gençlerin sayısının 5 bin 350’yi aştığını kaydeden SOHR, Deyrizor kırsalında ve Fırat'ın batısında kalan bölgede İran güçleri ve milislerinin saflarına dahil olan gençlerin ve farklı yaş aralıklarındaki erkeklerin sayısının 3 bin 600’e ulaştığını belirtti.SOHR, İranlı milislerin, Rusya’nın Türkiye ile olan anlaşmalar çerçevesinde Suriye’nin kuzeyindeki askeri operasyonlarla meşgul olmasından yararlanarak söz konusu faaliyetlerini yoğunlaştırdıklarını söyledi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ERDOĞAN SON 100 YILDA UYDURULAN ŞOK TARİHİ GERÇEĞİ BÖYLE AÇIKLADI!! PAYLAŞ..! FETO, darbeci müftüyü yere göğe sığdıramadı Bunu izlemeyen traktör kullanıyorum demesin! Zarrab'ın ifadesinde Ebru Gündeş detayı... İşte ABD'li savcının şeması...