Ana Sayfa
15 Nisan 2020 ( 4956 izlenme )
Reklamlar

Ölümlere neden olan koronavirüsün bulaştığı mesafe güncellendi

Rusya Sağlık Bakanlığı epidemiyoloji uzmanı Nikolay Briko, Kovid19’un bulaşma mesafesi ile ilgili verileri güncelleyerek, koronavirüsün 4 metre mesafeden insandan insana bulaşabildiğini ifade etti."30 dakika ila 3 saat arasında havada kalabiliyor"Bu verilerin ABD Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezi’nin (CDC) yeni araştırmasıyla teyit edildiğini söyleyen Briko,


Virüsün 30 dakika ila 3 saat arasında havada kalabildiğini, nesnelerin yüzeyinde ise birkaç gün varlığını sürdürdüğünü vurguladı.Rus devlet televizyonu Rossiya 24’e konuşan Nikolay Briko, böylelikle bulaşmanın sadece havadan damlacıklar yoluyla değil, aynı zamanda temasla da gerçekleşebileceğinin altını çizdi.

Rusya’da şimdiye kadar 21 bin 102, Kovid19 vakası kaydedildi, 1.700 kişi hastalığı yenerek sağlığına kavuşurken 170 kişi ise hayatını kaybetti. Ülkenin birçok bölgesinde teyakkuz durumu devrede, vatandaşlar evlerinde kalmaları için uyarılıyor, diğer ülkelerle uçak ve tren seferlerine ise ara verilmiş durumda.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdoğan'ın Kılıçdaroğlu'nu anlatan fıkrası kahkahaya boğdu Seçimleri bilen anketçiden bomba sonuçlar! 'Bu kez kafa kafaya... Cesaretiniz varsa meydan orda. ingiliz postalı yalamakla olmaz bu işler! New York'taki mahkeme neden Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ile uğraşmak ister?