Ana Sayfa
15 Kasım 2019 ( 1450 izlenme )
Reklamlar

Rotary okulları teslim alıyor!

luslararası Rotary 2440. Bölge Federasyonu, İzmir Valiliği’yle protokolü imzalanan ‘Rotary Okulda Projesi’ni tanıtmak için Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’u makamında ziyaret etmişti.

Rotary 2440. Bölge Federasyonu Başkanı Fatih Akçiçek, İzmir ‘Rotary Okulda’ Komitesi Başkanı Bahar Yorgancıoğlu ve Bursa Uludağ Rotary Kulübü Başkanı Mehmet Yıldız’ın da yer aldığı heyet projeyi Bakan’a anlatmıştı.

Haberlerde, Bakan Selçuk’un, Rotary’nin dönem projesiyle yakından ilgilendiği, İzmir Valiliği ile imzalanan protokolü de dikkatle incelediği ve ‘Rotary Okulda’ projesinin okullar açısından başarılı bir proje olduğunu ifade ettiği belirtiliyordu.

Rotary 2440. Bölge Federasyonu Başkanı Fatih Akçiçek, “Milli Eğitim Bakanımızı ziyaretimizin sebebi ‘Rotary Okulda’ konusunda bilgi vermekti çünkü proje beklenenin çok ötesinde talep görüyor, Rotaryenler’i çok fazla heyecanlandırıyor. Tahmin ediyorum ki ‘Rotary Okulda Projesi’ ile ilgili eline çivi, çekiç almamış hiç tanımadığı bir okula hiç tanımadığı çocuklar için hizmet götürmemiş Rotaryen kalmayacak. Bunu anlatmak için oluşturduğumuz heyet ile birlikte bakanımızı ziyaret ettik. Kendisi daha önce İzmir Valiliği ile imzalanmış olan protokolü inceleyerek Bursa Valisi’ne iletilmesi konusunda yönlendirme yaptı. Bu da Sayın Bakanımızın bu projeye ne kadar yakın durduğunun bir göstergesidir” dedikten sonra Milli Eğitim Bakanlığı’ndan bir açıklama yapıldı:

“Bazı medya organlarında yer alan, Bakanlığımızın ‘Rotary Okulda Projesi’ne destek verdiği’ iddiası gerçeği yansıtmamaktadır. Bakanlığımız tarafından bu konuda il milli eğitim müdürlüklerine gönderilen bir talimat bulunmamaktadır.”

Biz ‘Ona mı inanalım, buna mı’ diye düşünedururken ‘Rotary Okulda’ projesi İzmir ve Bursa’da bütün hızıyla devam ediyordu.

Bana gelen bilgiye göre İzmir Milli Eğitim İl Müdürü bir süre İstanbul’da mason zihniyetlerin girmesine asla izin verilmeyecek derneklerde yöneticilik yapmış bir arkadaş.

Nasıl olur da mason derneklerini okullarda faal hale getirir?..

Rotaryenler’i İzmir’deki hiçbir okula sokmamak adına şahsiyetli bir duruşu olmalıydı.

Deniliyor ki: Bakan talimatına direnemedi.

Hâlbuki ona yakışan ne olursa olsun bu fitne odaklarıyla mücadele etmesiydi.

Bakanı ziyarette Bursa Uludağ Rotary Kulübü Başkanı Mehmet Yıldız da yer almıştı.

Bursa’dan gelen bilgiler de şöyle: Bakanlık ziyaretinden sonra Bakan’ın yönlendirmesi ve bazı siyasilerin desteğiyle girmedikleri okul kalmamış.

Bursa’da bir okul müdürü aynen şöyle diyor: “Engelleyemiyoruz. Bize haber vermeden gelerek çeşitli etkinlikler yapıyorlar.”

Bursa’da ve İzmir’de Rotaryenler’in çalışmalarından rahatsız olanlar arayarak sıkıntılarını dile getiriyorlar fakat işin içinde Bakan ve siyasilerin olması onların da ellerini kollarını bağlıyor.

Samsun’daki Rotary Bilim ve Sanat Merkezi’nin isminin tabeladan sökülme meselesine gelince;

Milli Eğitim Bakanlığı ve İl Müdürlüğü’ndeki arkadaşlarımız, “Yanlış yaptın. Yazmasaydın daha kolay halledilebilirdi” diyorlar.

Ben de diyorum ki: “10 yıldır o tabela yerinde duruyor, neyi halledeceksiniz?”

Meseleyi, Külliye’ye intikal ettirdim haberiniz olsun.

Diriliş Postası/Recep Yazgan

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

MALİKANEDEKİ İBLİSİN KÜRSÜDEKİ AVUKATI...İZLE PAYLAŞ Sosyal medyayı sallayan video.MİLYONLARCA İZLENDİ VE PAYLAŞILDI..İZLE PAYLAŞ SİYASİ TARİHİN EN BÜYÜK ÇARKI..PAYLAŞMAYAN KALMASIN Erdoğan'a suikast için bekletilen helikopter böyle durduruldu!.