Ana Sayfa
08 Mart 2020 ( 2969 izlenme )
Reklamlar

Rusya ile anlaşma bozulursa ne olacak? Başkan Erdoğan’dan çok net mesaj!

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle İstanbul'da düzenlenen Türkiye'nin Kahraman Kadınları programında açıklamalarda bulundu.
Erdoğan, Rusya ile yapılan anlaşmanın bozulması durumunda daha şiddetli olarak üzerlerine gidileceğinin altını çizdi.Bizim amacımız çözüm..Buradan bir kez daha tekrar etmekte fayda görüyorum. Türkiye'nin Suriye ,


topraklarını işgal ve ilhak etme gibi bir amacı olmamıştır. Tek gayemiz 3,6 milyon Suriyeli ile sınırlarımıza dayanan 1,5 milyon İdliblinin topraklarına dönüşünü sağlamaktır. Biz Suriye'nin toprak bütünlüğü ve siyasi birliğinin teminini arzu ediyoruz. Rejimin tüm gücünü ve imkanlarını İdlib'e yöneltmesi derdin başka olduğunu gösteriyor. Rejim, mazlum İdlib halkını yok etmeye kalktı. Türkiye olarak İdlib'de fiilen operasyon sürdürdüğümüz son 1 ayda toplam 59 şehit verdik. Buna karşılık rejimin 3 bin 400 unsurunu etkisiz hale getirdik. Ayrıca 3 uçağını, 8 helikopterini, 8 hava savunma sistemini, 156 tankını, 24 zırhlı aracını, 99 askeri aracını, 10 mühimmat deposunu ve 2 havalimanını imha ettik. Elbette bizim amacımız ne daha çok insan öldürmek ne daha çok araç gereç imha etmektir. Bizim amacımı İdlib'deki insani krizi en etkin şekilde çözüme kavuşturmaktır.

Türkiye, Suriye'deki insani krizin çözümü yolunda daha ısrarcı çalışacaktır. Gerek İdlib'de gerek Suriye sınırında ne söylediysek hepsinin arkasındayız. Bölücü terör örgütünün varlığını sona erdirene kadar Suriye'nin toprak bütünlüğü sağlanmış olamaz. Rejimden kaçarak evlerini terk eden Suriyeliler evlerine dönmedikçe kalıcı huzur sağlanamaz. Rusya ile yaptığımız anlaşma bozulması durumunda daha şiddetli olarak bunların üzerine gideceğiz. Biz bu anlaşmayı sadece İdlib'deki krizin daha fazla kan dökülmeden çözümü için yaptık. Tüm taraflar taahhütlerine riayet eder, biz de amacımıza ulaşırız.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Pakistanlı nöroloji uzmanı: Afiyet Sıddıki Başbakan Yıldırım'dan CHP'li Özel'e tarihi ayar! Filistin’deki Sovyet gerilla kamplarına da Sovyet yanlısı olduğu için katılmıştır. Özal'ı fetö'mü zehirledi ?