Ana Sayfa
13 Mayıs 2020 ( 2754 izlenme )
Reklamlar

Rusya, Libya konusunda Türkiye'nin kapısını çalmaya hazırlanıyor! Bakın ne isteyecekler

ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, Dışişleri Bakanlığı Avrupa ve Avrasya İşleri Bürosu Direktör Yardımcısı Christopher Robinson ve Dışişleri Bakanlığı Yakın Doğu İşleri Bürosu Direktör Yardımcısı Henry Wooster ile telekonferans üzerinden bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıda Suriye'deki son gelişmeler ve Rusya'nın bölgede faaliyetleri tartışıldı.

Rusya'nın Beşar Esed'in faaliyetlerinden memnun olmadığı tartışılırken Moskova'nın Libya'daki paralı askerlerine ilişkin dikkat çeken değerlendirmeler yapıldı.

Toplantıda söz alan Avrasya İşleri Bürosu Direktör Yardımcısı Christopher Robinson, “Rusya, Esed rejimi ile işbirliği içerisinde Suriyeli savaşçıları, son günlerde LUO’yu destekleyen Wagner’in operasyonlarına katılması için Libya’ya gönderdi” dedi. Robinson ayrıca, “Bu grup, düşük maliyetle ve minimum riskle kullanılabilen bir araçtır” diyerek, Moskova’nın Hafter’in ordusunu desteklemeye devam ettiğini vurguladı.

"Rusya askeri üsler isteyecek"

ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Henry Wooster ise "Rusya, Astana Sürecini kullandı. Türkiye'yi oyaladı. Rusya, Türkiye ile Libya konusunda bir barış anlaşmasında arabuluculuk yapmaya hazırlanıyor ve bunun karşılığında askeri üsler isteyecek." dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Vuhan’da şoke eden iddia! 1500 farklı virüs dondurucuda saklanıyor Sultan Abdülhamid han neden selanik'e gönderildi ? BU İHANETİ,YUNANLILAR,İNGİLİZLER YAPAMAZDI BU MİLLETE..FAKAT BİZDEN GÖZÜKEN KÖKLERİ DIŞARDA OLAN PİYONLAR YAPTI. CHP'li vekilin bitmek tükenmek bilmeyen İslam düşmanlığı