Ana Sayfa
05 Mart 2020 ( 3122 izlenme )
Reklamlar

Rusya Suriye'nin yüzde 75'ine hakim" diyen Bekin: Öncelikleri, İsrail'in bölgedeki mevcudiyetini sağlamak

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doğan Bekin, İdlib'de başlatılan Bahar Pınarı Harekatı'na ilişkin açıklamalarda bulundu. "Rejim güçleri ve Rusya'nın Suriye'deki amacı mevcut rejime bağlı olanlardan oluşacak bir Suriye meydana getirmek." diyen Bekin, "Bütün bu planlamanın başında Rusya geliyor. Rusya 5. Kolorduyu oluşturmuş durumda.


Her ne kadar bölgeye müdahil değilmiş gibi görünse de Rusya'nın Suriye'deki icraatleri bunun tam aksini ortaya koyuyor." ifadelerini kullandı.'Rusya, Suriye'nin yüzde 75'ine hakim'  Rusya'nın İsrail'in bölgedeki mevcudiyetine destek verdiğini belirten, "Rusya fiili olarak Suriye'nin yüzde 75'ine hakim. Kurdukları 5. Kolordu'ya YPG güçlerini eklemlendirerek tam bir hakimiyet elde etmek istiyorlar. En az ABD kadar Rusya'nın önceliği de İsrail'in bölgedeki mevcudiyeti ile güvenliğini sağlamak." şeklinde konuştu.

Bekin, Rusya'nın ikiyüzlülüğünü şöyle anlattı:"İdlib bölgesinde Türkiye'nin koruma şemsiyesi altında olan Suriyeli mazlumları bile potansiyel terörist olarak göstermeye çalışan Rusya, Suriye rejimi ile aynı safta savaşan ve Türkiye için de bir tehdit olan gerçek teröristleri meşrulaştırmaya çalışıyor"

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

CHP yandaşı Can Ataklı Şehadet makamıyla dalga geçti Zelenskiy'den geri adım... Aklı başına yeni geldi.. Seyit Onbaşı'nın torunları Afrin'de... FRANSIZ GAZETECİNİN SORUSUNA TARİHİ AYAR: O BİRAZ SIKAR..