Auto-Created-3
01 Haziran 2017 ( 6317 izlenme )
Reklamlar

Şırnak şehitlerine hakaret eden alçağa gözaltı

Bodrum’da yaşayan köşe yazarı Ayhan Karahan dün gece yaşanan helikopter kazası ile ilgili olarak şehitler hakkında sosyal medya hesabından hakaret içerikli yazılar paylaştı.

Sosyal medya üzerinden yazıyı gören vatandaşlar Karahan için linç kampanyası başlattı. Hakaret ve nefret içerikli paylaşımların altına binlerce yorum yazılarak ülkenin dört bir yanından tepki yağdı. Birçok kişi emniyet müdürlüğüne Karahan’ı şikayet etti. İddialara göre bazı vatandaşlar Karahan hakkında suç duyurusunda bulunarak polislere “Ya siz alın bu vatan hainin ya da biz almasını biliriz” ifadelerini kullandı.

Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından arama kararı çıkarılan Karahan, Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü Terör ile mücadele ekiplerince "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama, devletin askeri teşkilatını alenen aşağılamak" suçlarından gözaltına alındı. Karahan’ın ilk ifadesinde hesabının hacklendiğini ifade ettiği öğrenildi. Bilişim uzmanları tarafından kapatılan hesap incelemeye alındı.

Öte yandan Karahan geçtiğimiz yıllarda katıldığı bir protestoda Cumhurbaşkanına hakaret suçundan tutuklanmıştı. 

Eren Ayhan

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Soylu Kemal’i öperse ne olur? Kapılar açılınca tutuşan Merkel: Ortadan kaldırmalıyız Osmanlı'yı yıkanlar işte bu Robert Koleji kurucusu Cyrus Hamlin'in deyimiyle sadece İstanbul'un değil neredeyse... Bomba anket sonuçları ve hedef...