Auto-Created-3
19 Mart 2020 ( 75516 izlenme )
Reklamlar

Çin hakkında söylendi

Dünyada birçok dengeyi değiştiren Milyarlarca insanı k’orku ve P’aniğe sürükleyen Yeni Tip K’orona V’irüs hakkında her geçen gün yeni bilgiler gelmeye başlıyor Dünyayı kasıp kavuran k’orona v’irüs s’algınıyla ilgili Çin’in tüm dünyaya yalan söylediği ortaya çıktı. Ocak ayında Dünya Sağlık Ö’rgütü yetkililerine bilgilendirmede bulunan Çin Halk Cumhuriyeti v’irüsün insandan insana bulaşmadığını iddia etmişti

TÜM DÜNYAYI KANDIRMIŞLAR

Dünya k’Orona s’algınıyla mücadele ediyor. Çin’in Vuhan bölgesinde görülen ilk k’rona v’irüs v’akalarının üzerinden yaklaşık 3 ay geçerken, s’algın dünya geneline yayıldı. Dünya Sağlık Ö’rgütü tarafından “p’andemi” (küresel s’algın) ilan edilen k’orona v’irüs 220 bini aşkın kişiyi etkilerken, 10 bine yakın insanın ise hayatına mal oldu.

Çin dünyaya yalan söylemiş  Çin’de ortaya çıktığı günlerde nasıl bulaştığı konusu tartışma yaratan V’irüs konusunda Çinli yetkililerin dünyaya yalan söylediği ortaya çıktı. Dünya Sağlık Ö’rgütü tarafından s’algının ilk günlerinde yapılan araştırmalar sırasında Çinli yetkililer yeni tip k’orona v’irüs s’algınının insandan insana bulaştığı yönünde herhangi bir kanıt olmadığını iddia etmiş ve s’algının h’ayvandan insana geçtiğini belirtmişti.

Olayı örtbas etmeye çalıştı Olayın üzerini kapatmaya çalışan Çin, h’astalıkla ilgili açıklama yapan ve insanlara bilgi vermeye çalışan doktorları ve yetkilileri de tutuklamıştı. Bu şekilde s’algını örtbas etmeye çalışan Çin, h’astalık kontrol edilemez bir hale gelince milyonlarca insanı karantinaya almış ve sokağa çıkma yasağı ilan etmişti.

V’aka sayısı 220 bini aştı ülkelerdeki yeni v’akalara ilişkin güncel verilerin derlendiği “Worldometer” internet sitesi, dünya genelinde yeni tip k’orona v’irüs v’aka sayısını 220 bin 313 olarak bildirdi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ATM ve pos cihazlarında koronavirüs riski! Dijital ödeme yöntemi artacak İsveç’e torpil mi geçiyor? Engin Ardıç'tan dikkat çeken yazı: İşte Erdoğan'a kurulan tuzak! 18 gün yetti