FAİK ÖZTRAK MI SOSYETİK YOKSA “HAVACI” DAMAT MI?

Tutturmuşlar bir damat lafı… Aynen mahalle dedikoducuları gibi polemikte malzemeye sıkışan, sözü hooop diye damat meselesine getiriyor.CHP’li Faik Öztrak işte aynen böyle bir şey yapmış…Başkan Erdoğan’a hitaben demiş ki: “E sizde nasılsa sosyete damat çok! Kuru sıkıcıyı gönderin yerine epeydir reklamını yaptığınız havacıyı getirin. Belki birkaç gün daha idare edebilirsiniz.”Bu ağızla laf sokana aynı perdeden, “Ne o? Sende yok, ona mı gocunuyorsun?”

Muhtemelen “Senin oğlun veya gelinin de…” diyerek abuk sıfatlar yakıştırarak mukabele etmek lazım ama hayır…

Makam sahiplerinin çocuklarının nasıl bir psikolojik yükle yaşamak zorunda bırakıldıklarını bildiğim için bizzat kendisine yoğunlaşacağım.

Bakalım “sosyetik” olan kimmiş!

Faik Öztrak, İstanbul Saint Joseph Lisesi’ni bitirmiş…

“Mason Bilim Akademisi’nin bir devamı olarak 1900’de Edgbaston’da kurulan” (Kaynak:Vikipedi) Birmingham Üniversitesi’nden mezun olmuş…

“CHP Sözcüsü Faik Öztrak’ın babası Orhan Öztrak 1962’de İsmet İnönü, 1975’de ise Ecevit tarafından Gümrük ve Tekel Bakanlığına, 1963’de yine İnönü tarafından İçişleri Bakanlığı’na getirilmiş.”

Peki Faik Öztrak’ın babası bakanlıkları döneminde hangi icraatlara imza atmış?

“Sosyetik damat” dediği Selçuk Bayraktar gibi İHA mı yapmış? SİHA mı yapmış? Dünyanın salgınla boğuştuğu en dar zamanda “solunum cihazı üreterek” halkını “boğulmaktan mı kurtarmış?

Elbette ki hayır!

Faik Öztrak’ın kendisi gibi CHP’li olan babası, bakan iken snack – bar açmış!
Reklamlar