Ana Sayfa
04 Kasım 2021 ( 2736 izlenme )
Reklamlar

7 ülke Türkiye'ye karşı birleşti!

Son dakika haberi... Nemesis Tatbikatı'nda Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne aitti.

Doğu Akdeniz'de enerji kaynakları nedeniyle yaşanabilecek olaylarla ilgili Kıbrıs adalarında eskiden bir heyecandan dolayı. Güney Kıbrıs ve Yunanistan'ın yanı sıra, Fransa, İngiltere, İtalya, İsrail ve Mısır'a ait gemi ve savaş uçaklarının bu yıl sekizincisi düzenleme "Nemesis" tatbik ekonomik, Güney Kıbrıs'ın sözde 1 "Mün ABDır Bölgesi" , 2, 8 ve 9'uncu parsellerde gerçekleştiriliyor.
Son dakika: 7 ülke Türkiye'ye karşı birleşti!  Gözdağı alışverişleri...

SAVAŞ UÇAKLARI VE GEMİLERİ KATILDI

7 ülke ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin teçhizatla düzenlemeyle tatbikata bu yıl 15 gemi ve 13 uçak katıldı. Tatbikatta hidrokarbon platformlarına saldırı saldırısını göğüsleme, kapsamlı gemileri, gemilerde yapılan ölümlerin kurtarılması ve hava uygulaması, terkedilmiş platformdan toplu tahliye ve denizde eleme senaryoları.

TATBİKATTA KKTC'YE AİT BÖLGELER İHLAL EDİLDİ

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin sözdeki sözde "Münhasır Ekonomik Bölgesi ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) ait bazı küçük düşürüyor. KKTC, Türkiye'nin de okumayla Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı'na (TPAO) hidrokarbon arama çalışmaları için ruhsat ruhsatı.

BÖLGEDE GERGİNLİK HAD SAFHADA

Türkiye bölgesinde Yunanistan ile de aynı sorunları yaşıyor. Yunanistan'ın hak iddiasında olduğu MEB ile Türkiye'nin Libya ile 2019'da imzaladığıta ilan edilen MEB arasında kesişen alanlar bulunuyor. Geçen yıl deniz yetki alanlarından dolayı Doğu Akdeniz'de askeri savaşlar yaşanmış, geçen Türk gemileri, Girit adasının ziyaret ettiği Güney Kıbrıs hakkında bir araştırma gemisini, karasularını ziyaret etmek için kendi araştırmalarını çıkarmıştı.

ÇAVUŞOĞLU "GASPA İZİN VERMEYİZ" DEMİŞTİ

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye ve KKTC Doğu'daki gazla yapacaklarını yapacaklarını Türk savaşlarının saldırılarını hedefini vurgulamıştı. Çavuşoğlu, görüşmeye kadar Kıbrıs'ın üzerinde hak iddiası olduğu sulara girişte bir hakkında hakkında bilgida bulunmuştu.

Türk gemi, 2018 yılı Şubat davada Güney Kıbrıs'ta alan araştırmasının araştırılmasını, Kıbrıs MEB'i ile ilgili soruşturmasını engellemişti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erkekliği yok eden k'o'rona, çipli ilaç ve sıvılar Askerlerden kahkahaya boğan skeç Volvo TIR 750 tonu böyle çekti Çok konuşulacak sözler! 'Konuşursam CHP diye bir parti kalmaz