Ana Sayfa
08 Mart 2020 ( 2430 izlenme )
Reklamlar

Birleşme kararı

İngiltere merkezli yayın kuruluşu Middle East Eye internet sitesi son zamanlarda Türkiye’yi çekemediği her halinden belli olan Tüm konularda Türkiye’nin karşısına çıkan Türkiye’yi uluslar arası arenada çok büyük s’uçlu bir devlet gibi göstermek için elinden geleni yapan Cemal K’aşıkçı olayı ile de bize olan k’inlerinin artık açık açık dışarıya çıkartan Suudilerin planı ortaya çıktı

TÜRKİYE’YE KARŞI GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRDİLER

Suudi Arabistan Yönetimi’nin Türkiye’ye karşı koymak için hazırladığı öne sürülen s’tratejik planı ele geçirdi bakın nasıl bir plan kurmuşlar Plana göre, Riyad, Türkiye’yi hedef alan uygulamalara başladı. Riyad Yönetimi, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ın gazeteci Cemal K’aşıkçı’nın Suudi Arabistan İstanbul Baş konsolosluğu’nda hayatını kaybetmesi üzerine Olayın üstünü örtmeyen teklif edilen Milyarlarca dolar r’üşveti Kabul etmeyen Reisi Cumhur Tayyip Erdoğan’a karşı ‘çok sabırlı’ davrandığına karar verdiler Türkiye’ye karşı koymak için hazırlanan ‘stratejik planı’ yürürlüğe koymaya başladı.

Türkiye’nin islam alemi içinde çok güçlü bir yere doğru gitmesini kendisine tehlike olarak gören başta Suudi Arabistanın başını çektiği Mısır Birleşik Arap Emirlikleri Bahreyn gibi ülkelerin Türkiye’yi durdurabilmek için elinden gelen herşeyi yapmaya başladıkları analizi yapıldı Özellikle Beşar Esede Türkiyenin ilerlemesini durdur aldığı yerlere o’perasyonlar düzenle biz sana maddi destek verelim dedikleri ortaya çıktı
TALİMATLAR VERİLDİ VE BEKLENMEYE BAŞLANDI

Haberde, Riyad’da mayıs ayında Türkiye hükümetine karşı koymak üzere hazırlanan ‘stratejik planı’nın yürürlüğe koyulması için talimatların verildiği yazıldı. Plan, Erdoğan Yönetimi’ne baskı yapmak, onu zayıflatmak ve iç meselelerle meşgul olmasını sağlamak üzere mümkün olan tüm araçların kullanılmasını hedefliyor.

Riyad Yönetimi’nin amacı Erdoğan’ın ve Türkiye’nin bölgesel etkisini sınırlandırmak. Raporda şu ifadeler dikkat çekiyor: “Krallık Türk ekonomisini hedef almaya, Türkiye’deki Suudi yatırımını kademeli olarak sonlandırmaya, Türkiye’yi ziyaret eden Suudi turistleri alternatif destinasyonlar yaratarak kademeli şekilde azaltmaya, Türk mallarının ithalatını azaltmaya ve en önemlisi İslami konularda Türkiye’nin bölgesel etkisini azaltmaya yönelik baskıya başlayacak.”

Erdoğan’ın Krallığı, ve bilhassa da Veliaht Prens’i k’aralama kampanyasında çok ileri gittiğinin savunulduğu raporda, Türkiye’nin s’uikasta ilişkin Suudi Arabistan soruşturmasına destek için spesifik ve dürüst bilgi sağlamadığı, bunun yerine medyaya Krallık’ın imajını bozmayı ve Veliaht Prens’in saygınlığını yok etmeyi amaçlayan d’ezenformasyon s’ızdırdığı iddia edildi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Harf inkılabı diye tepinenler buna ne diyecek! Hedefteki Ülke: Türkiye FETÖ'den sızma taktikleri Koç niye açıklamıyor, kazık attığı için mi, bedavaya verdiği için mi?