Ana Sayfa
13 Kasım 2021 ( 837 izlenme )
Reklamlar

CHP'li Nilüfer belediyesinde özel kontenjan iddiası!

Bursa Nilüfer Belediyesi Başkanı CHP'li Turgay Erdem ve Yardımcılarının, ne kadar tanıdık ve akraba varsa hepsini işe aldığı iddia edildi.

Başkan Erdem'in başta kayın biladeri olmak üzere çok sayıda yakını ve tanıdığının yanı sıra, Yardımcısı Osman Ayradilli'nin eşi Aslıhan Özaslan Ayradilli'nin de Nilüfer Belediyesinde Kentsel Tasarım Danışmanı olarak çalıştığı öne sürüldü.

Sabah gazetesinin iddiasına göre; 2019 yılında görkemli bir törenle dünya evine giren Ayradilli çifti, Nilüfer Belediyesinden her ay toplamda 25 bin TL'nin üzerinde maaş alıyor.


"EK ÖDEMELERLE FONLANMIŞLAR" İDDİASI

Gazetede yer alan diğer bir iddiaya göre ise; Nilüfer Belediyesindeki akraba istihdamıyla birlikte, aynı eşedosta farklı yöntemlerle ek ödemeler de yapılmış.

Belediyede düzenlenen çeşitli yarışma tarzı etkinliklerde, görevlendirilen yakın isimlere, "Raportör, Jüri üyeliği, yardımcı Jüri üyeliği ve hatta Danışman Jüri üyeliği" gibi görevler yazıldığı ve bu görevlerden ek ödemeler aldığı iddia edildi.

KAYNAK: SABAH GAZETESİ / TUNA ÇAM.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Dikkat çeken analiz! Canan Kaftancıoğlu ve Kemal Kılıçdaroğlu'nu geri çeken el kim? İstanbul'da Katar'a destek yürüyüşü. MALİKANEDEKİ İBLİSİN KÜRSÜDEKİ AVUKATI...İZLE PAYLAŞ Bütün bunlar kimin işi ?