Ana Sayfa
10 Mayıs 2020 ( 6256 izlenme )
Reklamlar

Elon Musk açıkladı: 5 yıl içinde konuşmanıza gerek kalmayabilir

Tesla CEO’su ve grişimci Elon Musk, ABD’deki, The Joe Rogan Experience isimli programda sahip olduğu nöroteknoloji firması Neuralink'in çalışmaları hakkında açıklamalar yaptı.48 yaşındaki iş insanı, şirketin önümüzdeki yıl içinde ilk kez bir Neuralink cihazını insan beynine bağlayabileceğini umduğunu söyledi. Bunan göre Pille çalışan bir çip, kafatasına yerleştirilecek ve beyne elektrotlar gönderebilecek. “Beyninizdeki herhangi bir yerle arayüz kurabilir, bu yüzden cihaz görme yeteneğinizi iyileştirebilir” diyen Musk, ilk nesil cihazların beyin yaralanmalarını ve bozukluklarını tedavi etmeye odaklanmasına rağmen, daha sonra bunların çok daha fazlasını yapabileceğini ekledi:

"5 yıl içinde konuşmanıza gerek kalmayabilir"

"5 yıl içinde konuşmanıza gerek kalmayabilir. Duygusal nedenlerle bunu hala yapabiliriz. Ancak bu cihazlarla çok hızlı ve daha hassa bir şekilde iletişim kurabilirsiniz.. Dile ne olacağından emin değilim. Böyle bir durumda Matrix gibi bir şey olurdu. Farklı bir dilde mi konuşmak istiyorsunuz? Sorun değil, sadece programı indirin. ”

40,7 milyar dolar serveti bulunan Musk’ın dikkat çeken açıklaması, Tesla’nın hisse fiyatlarının düşemesinin ardından birkaç saat sonra geldi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Rusya'dan S-400 açıklaması: Türkiye teçhizatımızı almaya hazırlanıyor Arakan yanıyor! Zulüm durmuyor! BU VİDEOYU İZLEYEN HAYIRCILAR BİLE EVET DİYOR!! İŞTE PAYLAŞIM REKORLARI KIRAN VİDEO! FETÖ liderini döven Türk subayı.